Kubo546
16.02.17,10:34
Dobrý deň, dostal som odpoveď na moju žiadosť do zamestnania s odôvodnením, že nepostupujem ďalej do výberového konania, pretože nebývam v tom istom meste kde má byť práca vykonávaná. Bývam o 20 km ďalej. Nie je toto považované za diskrimináciu?
Martuk
16.02.17,09:38
diskriminované neviem, ale nefér určite a podľa mňa toto nemôže byť dôvod na neprijatie do zamestnania.
arizona
16.02.17,11:38
Nedavno som citala, ze toto sa stava velmi casto,ze firmy davaju prednost "domacim". V debate boli aj firmy,tie to vysvetlovali,ze tito zamestnanci su vzdy po ruke,nemaju problem potiahnut nadcas a pod.
bubkoch
16.02.17,12:47
A to doslova napísali taký dôvod ?
Ešte som sa nestretol aby niekto pisal iný dôvod neprijatia ako "lutujeme ale vybrali sme vhodnejšieho kandidáta"
Firma má právo vybrať si koho chce a nikomu nemusí odôvodňovať ani dokazovať svoje rozhodnutie
lubko6394
16.02.17,12:59
Plus ešte môže byť problém že takýto zamestnanec spravidla utečie do nového zamestnania v mieste bydliska a možno aj za trochu nižší plat lebo dochádzka okrem času stojí aj peniaze.
Mária27
16.02.17,15:01
antidiskriminačný zákon to nerieši https://www.slov-lex.sk/pravne-predpisy/SK/ZZ/2004/365/20160102

§ 2
(1) Dodržiavanie zásady rovnakého zaobchádzania spočíva v zákaze diskriminácie z dôvodu pohlavia, náboženského vyznania alebo viery, rasy, príslušnosti k národnosti alebo etnickej skupine, zdravotného postihnutia, veku, sexuálnej orientácie, manželského stavu a rodinného stavu, farby pleti, jazyka, politického alebo iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, majetku, rodu alebo iného postavenia alebo z dôvodu oznámenia kriminality alebo inej protispoločenskej činnosti1a) .
Kubo546
16.02.17,17:15
dostal som odpoveď typu, uprednostili sme uchádzačov, ktorý majú trvalé bydlisko v meste... určite majú právo mi napísať, že vybrali vhodnejšieho kandidáta, ale napísať mi, že kvôli bydlisku ma nevybrali je nonsens. je to mimochodom štátna inštitúcia
sosak
16.02.17,17:19
Tu je jasný prípad skutočnosti, že akí ľudia pracujú v štátnych inštitúciach, vyslovene nekompetentní a nekompletní.
jslancik
16.02.17,19:19
skús sa na to pozrieť z iného pohľadu. bol by si rád, keby ti napísali, že ťa nevzali, lebo si neschopný? lebo si *****? lebo si úplný ******? Oveľa ťažšie sa prekúsne, keď ťa niekto odsúdi kvôli tvojim vnútorným vlastnostiam, ako kvôli tým vonkajším. Aspoň podľa mňa.
O diskriminácii nemôže byť ani reči. Určite nie podľa citovaného zákona.

Mimochodom, už sa teším, keď o 10-15 rokov prídu na trh práce súčasné deti s rôznymi druhmi "porúch správania, učenia, atď". Ktoré mali celý dovtedajší život úľavy a neboli na ne kladené také nároky, ako na "zdravé" deti. Ako sa budú cítiť diskriminovaní, keď ich nebudú chcieť prijať do práce, lebo sú menej schopní. Alebo aké "antidiskriminačné" zákony sa príjmu. A kto bude v skutočnosti diskriminovaný...
willma
17.02.17,09:30
ja neviem, ja pracujem 150km od bydliska odbornosť prevážila a isto mali aj uchádzačov priamo z mesta.
marleau
19.02.17,07:35
Podmienkou na získanie pracovného miesta môže byť aj vzdialenosť bydliska, pretože veľakrát pracovné miesto vyžaduje, aby zamestnanec bol v určitých chvíľach čo najskôr v práci. Ak má teda zamestnávateľ na výber , nemá dôvod si sťažovať situáciu.
Ing. Ľubomír Janoška
19.02.17,09:05
Keď zamestnávateľ vyžaduje od zamestnanca pohotovosť, má mu ju zaplatiť. Buď drahšiu pohotovosť na pracovisku alebo lacnejšiu doma.
marleau
19.02.17,14:59
ale v zadaní sa nikde nepíše o tom, či bude zaplatená, tam sa financie neriešia nateraz