lubo.f
11.07.06,13:36
Ako sa v JÚ účtuje kúpa odbornej literatúry? Ako režijný výdavok alebo ako iný odpočítateľný?
jasa
11.07.06,11:39
Ahoj, nakup odbornej literatury sa dava do prevadzkovej rezie. Este dodavam, ze odborna literatura ma suvisiet s danou podnikatelskou cinnostou.
Ak sa jedna o odbornu literaturu, ktora nesuvisi s podnikatelskou cinnostou, tak to das do inych vydavkov, neovplyvnujucich zaklad dane.
Yvvetta
11.07.06,12:12
Presne tak. Prevádzková réžia to bude.
ondrejvla
11.07.06,19:07
Súhlasím a dodávam, vytvor si na to analytické členenie, ja to účtujem ako kanc.materiál, knihy...
abel
12.07.06,04:23
Ja osobne to tiež dávam do réžie, ale stretla som sa - práve pri jej čítaní - že odborná literatúra je pre nás materiál.
ondrejvla
12.07.06,04:42
Ja osobne to tiež dávam do réžie, ale stretla som sa - práve pri jej čítaní - že odborná literatúra je pre nás materiál.

Súhlasím, to isté som napísala ja : ako kanc.materiál, knihy...
abel
12.07.06,05:16
Vlasti, ale myslela som účtovať to do stĺpca "nákup materiálu" a nie do stĺpca "prevádzková réžia" - na konci roka vo výkazoch o PaV by to bolo tiež v inej položke. S týmto som sa stretla, že by to tak malo byť, ale ako som písala, tiež to dávam do réžie.
Zoltán Kovács
12.07.06,07:10
Ja osobne to tiež dávam do réžie, ale stretla som sa - práve pri jej čítaní - že odborná literatúra je pre nás materiál.

KeĎ sa účtuje ako materiál, potom na konci roka vo výkaze o majetku a závňzkoch to tiež uvádzaš ako materiál na sklade? V akej hodnote a počte? Ako robíš k tomu inventarizáciu?
ormika
12.07.06,07:28
V jednoduchom účtovníctve je to určite prevádzková réžia, a v podvojnom sa to účtuje ako materiál.
abel
12.07.06,07:55
KeĎ sa účtuje ako materiál, potom na konci roka vo výkaze o majetku a závňzkoch to tiež uvádzaš ako materiál na sklade? V akej hodnote a počte? Ako robíš k tomu inventarizáciu?
No veď som písala, že to tiež účtujem do réžie, ale že som sa dočítala, že správne by to malo ísť do materiálu. A keby som to tam dávala, tak žiadny materiál na sklade, veď ja to okamžite spotrebujem :D.
alexxandra
14.07.06,07:14
asi sa to myslelo akoze "rezijny material", co znamena rezia ;-) ine vysvetlenie tejto zahady nemam, pretoze material je nieco, co vstupuje do podstaty vyrobku,a pri kancelarskej praci sice vytvarame vselico az cokolvek ;-), ale vyrobkom by som to asi predsa len nenazvala ;-) papa