bianka.m
16.02.17,19:06
Dobrý deň,
chcela by som sa opýtať, môže mi niekto poradiť ohľadom homebankingu? Ako súvisí homebanking s účtovníctvom, postupy pri zaúčtovaní a podobne. Bola by som vďačná aj za webové stránky alebo iné zdroje.

Ďakujem za ochotu a pomoc :)
Soňa K
16.02.17,18:08
Čo nazývaš homebankingom ? Bankovanie z domu - obchody s cennými papiermi alebo s niečím iným ?
bianka.m
16.02.17,18:20
Homebanking vo všeobecnosti, potrebujem tieto údaje k vypracovniu mojej práce do školy.
Soňa K
16.02.17,18:23
Tak napíš do gúgla a skopči, čo sa dá. Takéto zadanie môže vymyslieť len teoretik spred tabule.
veronikasad
16.02.17,18:24
ivka70
16.02.17,18:24
tak nam homebsnking vseobecne najskor vysvetli, inak ti tazko niekto poradi
bianka.m
16.02.17,18:28
základné údaje ako definíciu homebankingu už mám, len tie postupy účtovania nie, keďže účtovníctvo zatiaľ nerobím
bianka.m
16.02.17,18:29
Ďakujem :)
veronikasad
16.02.17,18:30
Cez homebanking si môžeš stiahnuť do účtovníctva bankový výpis alebo odoslať napr. príkaz k úhrade priamo do banky ...
Dav
16.02.17,19:04
Vo všeobecnosti - Homebanking je prístup k účtu prostredníctvom internetu, prenosom dát. Dáta sú pri prenose šifrované, a aj pri prístupe k účtu sa vyžaduje použitie dohodnutého šifrovacieho prostriedku. Ak majú prenášané dáta formát, ktorý je možné spracovať účtovným programom, celý proces začína účtovníctvom, zaevidovaním a zaúčtovaním pohľadávok a záväzkov. Z príslušných kníh účtovníctva - Kniha pohľadávok, Kniha záväzkov, Kniha došlých, Kniha odoslaných faktúr sa - pri platení - vygeneruje príkaz na úhradu: faktúra alebo záväzok sa označia, pomocou príkazov v programe sa zaradia na úhradu, a znovu pomocou príkazu v programe sa vygeneruje súbor, napríklad s koncovkou *.gpc, ktorý sa odošle do banky. Pri úhradách pohľadávok a vyšlých faktúr sa z banky vyžiada súbor výpisu, ktorý sa načíta do programu a pomocou variabilných symbolov alebo čísla účtu platiteľa sa platby priradia k jednotlivým faktúram. Podobne ako došlé faktúry sa vygenerujú k úhrade aj mzdy zamestnacov a platby inštitúciám.
Pre názornosť, ako to vyzerá konkrétne v programe MRP K/S. Do účtovného programu sa zadajú údaje firmy, ktorej sa účtovníctvo týka. V časti Fakturácia sa vystaví faktúra odberateľovi - vytvorí sa preňho v číselníku partnerov kontakt, kde sú IČO, DIČ, IČ DP, číslo bankového účtu. Ak príde úhrada, bankový výpis v tvare napr. *.gpc sa nahrá -importuje v časti Banka, kde sa platba spáruje s faktúrou. Opačný prípad, došlá faktúra - zaeviduje sa v knihe došlých faktúr,údaje partnera ako pri odoslanej faktúre, fa sa zaúčtuje do denníka, v časti Banka sa označí, že faktúru chceme zaplatiť, vygeneruje sa súbor a tento sa odošle do banky.
jslancik
16.02.17,19:49
ja by som povedal, že niekto iný je tu mimo a absolútne netuší, čo je internetbanking. A použiť rozum by bolo asi priveľa... Nepochopí, že na účet prichádzajú úhrady a odchádzajú úhrady. Z rôznych dôvodov a za rôznym účelom. A už sa to dá účtovať.
a podľa mňa keby mladá dáma dávala na hodine pozor, vedela by, čo učiteľ od nich chce... my nevieme, čo to bola za hodina a čo preberali (budú preberať).
bianka.m
17.02.17,10:11
Ďakujem pekne
Oliwa
17.02.17,11:33
Aká bola otázka? Spraví za mňa niekto domácu úlohu, či...? :D
Oliwa
17.02.17,11:34
Dav dostane za domácu úlohu jednotku s hviezdičkou... :D
Žabinka
17.02.17,11:37
otázka zmizla..:rolleyes: aj to svedčí o úrovni opytujúcich sa..