tima761
16.02.17,20:12
Vzniká nárok na príspevok pri nájdení práce u dlhodobo nezamestnanej osoby ak nebola v hmotnej núdzi?
veronikasad
16.02.17,19:26
Nevzniká

Osobitný príspevok patrí fyzickej osobe,

a) ktorej vznikol pracovný pomer alebo obdobný pracovný vzťah dohodnutý najmenej v rozsahu polovice ustanoveného týždenného pracovného času a jej dohodnutý príjem je najmenej vo výške minimálnej mzdy zodpovedajúcej dohodnutému rozsahu týždenného pracovného času, najviac vo výške dvojnásobku minimálnej mzdy,

b) ktorá pred vznikom pracovného pomeru alebo obdobného pracovného vzťahu bola dlhodobo nezamestnaným alebo dlhodobo „neaktívnym“ občanom“

c) ktorá je členom domácnosti, ktorej sa poskytuje pomoc v hmotnej núdzi alebo ktorej sa skončilo poskytovanie pomoci v hmotnej núdzi v súvislosti so vznikom pracovného pomeru alebo obdobného pracovného vzťahu.



Osobitný príspevok patrí najviac 12 po sebe nasledujúcich kalendárnych mesiacov

a) vo výške 126,14 eura mesačne prvých 6 kalendárnych mesiacov,

b) vo výške 63,07 eura mesačne ďalších 6 kalendárnych mesiacov.
http://www.upsvar.sk/socialne-veci-a-rodina/hmotna-nudza/pomoc-v-hmotnej-nudzi.html?page_id=363675
tima761
17.02.17,18:47
Ďakujem
marcela 30
12.06.17,06:28
A čo ak mi schvália ten príspevok ja medzi tým skončím pracovný pomer za evidujeme sa A za pár dní zase zamestnam mám ďalej nárok na pokračovanie príspevku?