pizzanoel
17.02.17,18:22
Ahojte,

robím si daňové priznanie (typ B) mám príjem zo živnosti +príjem zo zavislej činnosti. Vysiel my nedoplatok a to 3 centy. Chcem darovať 2% dane. Musim tie 3 centy uhradit , ked chcem darovat 2% alebo nie?
Tweety
17.02.17,17:23
Pozri tu: §46 Minimálna výška dane fyzickej osoby

Daň fyzickej osoby sa nevyrubí a neplatí, ak za zdaňovacie obdobie nepresiahne 17 eur alebo celkové zdaniteľné príjmy tohto daňovníka za zdaňovacie obdobie nepresiahnu 50 % sumy podľa § 11 ods. 2 písm. a). To neplatí, ak daňovník uplatňuje daňový bonus podľa § 33 alebo ak sa daň vyberá podľa § 43, alebo ak sa zrážajú preddavky na daň podľa § 35, alebo preddavky na zabezpečenie dane podľa § 44. Daňovník s obmedzenou daňovou povinnosťou uvedený v § 11 ods. 6, postup podľa prvej a druhej vety použije, ak úhrn jeho zdaniteľných príjmov zo zdrojov na území Slovenskej republiky (§ 16) v príslušnom zdaňovacom období tvorí najmenej 90 % zo všetkých príjmov tohto daňovníka, ktoré mu plynú zo zdrojov na území Slovenskej republiky a zo zdrojov v zahraničí.
My či mi?

Priložený odstavec nezodpovedá otázku. Tak doplním.
Pozri § 50, ,hovorí o podiele zaplatenej dane, čiže zaplatenej dane do posledného centa.
pizzanoel
17.02.17,17:34
aha, chybička sa vloudila :) má tam byť ,,mi" :) nuž stáva sa...:( a tie 3 centy mám uhradiť aj napriek tomu, ze v DP je uvedené: 31) daň na uhradu sa neplatí,ak nepresiahne 5 eur,a to aj vtedy,ak danovnik vyuzije postup podla paragrafu 50 zákona,pričom na tomto riadku sa uvedie nula"(strana 10)????
pizzanoel
17.02.17,17:51
Pozri tu: §46 Minimálna výška dane fyzickej osoby

Daň fyzickej osoby sa nevyrubí a neplatí, ak za zdaňovacie obdobie nepresiahne 17 eur alebo celkové zdaniteľné príjmy tohto daňovníka za zdaňovacie obdobie nepresiahnu 50 % sumy podľa § 11 ods. 2 písm. a). To neplatí, ak daňovník uplatňuje daňový bonus podľa § 33 alebo ak sa daň vyberá podľa § 43, alebo ak sa zrážajú preddavky na daň podľa § 35, alebo preddavky na zabezpečenie dane podľa § 44. Daňovník s obmedzenou daňovou povinnosťou uvedený v § 11 ods. 6, postup podľa prvej a druhej vety použije, ak úhrn jeho zdaniteľných príjmov zo zdrojov na území Slovenskej republiky (§ 16) v príslušnom zdaňovacom období tvorí najmenej 90 % zo všetkých príjmov tohto daňovníka, ktoré mu plynú zo zdrojov na území Slovenskej republiky a zo zdrojov v zahraničí.
My či mi?


tak tento výklad je na mňa veľmi komplikovaný... potom nechápem prečo sa v DP nachádza tá veta, ktorú som napísala. Z toho som pochopila, že to platiť nemusím,keďže to nie je viac ako 5 eur a plati to aj pri uplatneni § 50 , na riadok sa ma uviesť nula....
hanelie
17.02.17,19:07
ak sa to týka 2% musí sa nedoplatok hoci aj jeden cent zaplatiť inak sa percentá neprevedú
Katy a R
17.02.17,20:06
V DP typ B je vysvetlivka 31 presne tak, ako píše zadávateľka
cit: 31) Daň na úhradu sa neplatí, ak nepresiahne 5 eur, a to aj vtedy, ak daňovník využije postup podľa § 50 zákona, pričom na tomto riadku sa uvedie nula.
a otázky k tomuto sú skoro každý rok ... ak si dobre spomínam, teraz sa to naozaj nemusí platiť - len nie som si istá, (lebo aj sklerózka sa už hlási) - a neviem to vyhľadať (aj mihál o tom písal - možno v Drakovi bude presnejšie?)
kn-alka
17.02.17,21:08
nemusí sa platiť - už minulý rok bola zmena (ak nie skôr)