domacnost
11.07.06,18:13
Chcem sa opýtať či správne postupujem pri osobnej spotrebe. SZČO si kúpil tovar na sklad s tým, že ho neskôr predá zdaniteľnej osobe. Tovar nadobudol z EÚ v 2 Q.2006 a aj v tomto Q si ho nechal na os.potrebu. Je správne, že pri nadobudnutí som si odpočítala dph (splnil všetky náležitosti na odpočet dph) a zároveň odviedla daňovú povinnosť-čiže samozdanenie je 0,00 a následne v tom istom Q., ale neskôr v deň prevzatia na osobnú potrebu som odviedla znova dph ? Alebo som si nemala nárokovať na odpočet dph pri nadobudnutí a mala som len odviesť dph? Aký postup je správny?
ALBO
11.07.06,18:01
Podla mna ano, on objednaval tovar ako platitel /snad to bol aj taky tovar, ktory pre svoje podnikanie by vedel aj vyuzit, keby sa nasledne nerozhodol inak). Musel to pri nadobudnuti zdanit na vystupe, lebo to kupil z EU oslobodene. No a nasledne mal narok na odpocet. Ked sa rozhodol, ze si to z majetku firmy prevezme na osobnu spotrebu, musel postupovat podla § 8/3 a odviesst dan na vystupe. Nakoniec je to v jednom kvartali, takze efekt je rovnaky pre slovensky rozpocet. Ale je to v roznych riadkoch (vstup ako nadobudnutie a dva krat vystup, raz ako nadobudnutie a raz ako tuzemske dodane na osobnu spotrebu/.
Horsie su na tom v state dodavatela ak islo z vasej strany len o nejaku spekulaciu pri kupe (vzhladom na to, ze sa behom mesiaca rozhodol pre dodanie na osobnu spotrebu/.Lebo potom ta dan mala patrit do rozpoctu krajiny dodavatela (ak by to kupoval rovno ako FO v zahranici, kupil by to z ich danou a DPH by sa odviedla do ich rozpoctu a nie nasho.
domacnost
12.07.06,04:51
ďakujem za odpoved.