marianpatak
18.02.17,14:04
Vedel by mi niekto pomoct s odvolanim proti zamietnutiu prevodu obchodneho podielu z dovodu nedolozenia suhlasu spravcu dane s prevodom majoritneho obchodneho podielu. Suhlas od spravcu uz mame, ale danovy urad vydal len suhlas s osobou nadobudatela. Prevodca je statny prislušnik Ceskej republiky a ako som vycital v Obchodnom zakonniku na neho sa suhlas nevztahuje.

Musim to podat najneskor v utorok tak preto skusam tu

dakujem

tak som napisal odvolanie myslite ze je to ok?

Okresný súd Bratislava I
Zahradnícka 10,
812 44 Bratislava

................................
Sro ................................
IČS:................................

Vec:Odvolanie

Dňa 8.02.2017 nám bolo doručené, Uznesenie Okresného súdu Bratislava I v právnej veci ZAMIETNUTIE námietky proti vykonaniu zápisu zmeny zapísaných údajov do obchodného registra pri obchodnej spoločnosti ................................ Bratislava. Zamietnutie bolo z dôvodu nesplnenia podmienky na vykonanie zápisu zmien zapísaných údajov pri obchodnej spoločnosti ................................ a to nedoloženia súhlasu správcu dane s prevodom obchodného podielu o osobe prevodcu,................................, a o osobe nadobúdateľa, ................................v zmysle ustanovení Obchodného zákonníka §115 ods 5 a nasl.

Na základe § 8 ods. 4 a 5 zák. č. 530/2003 Z.z. týmto podávame, proti uvedenému zamietnutiu zo dňa ................... v zákonnej lehote


O D V O L A N I E,


ktorým odstraňujeme vadu a prikladáme:

1. Udelenie súhlasu Správcu dane, Daňový úrad Bratislava, ................................

2. Čestné Vyhlásenie spoločníka spoločnosti ................................, ktoré omylom nebolo priložene do návrhu na vykonanie zmeny.

3. Oznámenie Daňového Úradu Bratislava, o nemožnosti vydať súhlas so zápisom v obchodnom registri týkajúceho sa osoby ................................, dátum narodenia ................................, ................................ z dôvodu, že dotyčný ................................ je zahraničná osoba, na ktorú sa nevzťahuje povinnosť predkladať súhlas so zápisom v obchodm registri.


V zmysle § 200a Občianskeho súdneho poriadku žiadame, aby súd vykonal zápis zmien spoločnosti ................................ Bratislava, do obchodného registra.
rudolf83
20.02.17,19:47
V poslednom odstavci je v zmysle § 200a OSP to je neaktuálne. Od 1.7.2016 platí zákon č. 161/2015 Civilný mimosporový poriadok. Odkázal by som na jeho ustanovenie § 286 ods. 2 podľa ktorého je prípustné odvolanie proti uzneseniu o zamietnutí námietok pri vykonaní zápisu do OR