Anulka
11.07.06,18:57
Účtujem v OMEGE a teraz som si všimla, že ako deň uskutočnenia účtovného prípadu pri zaúčtovaní došlej faktúry ťahá deň prijatia faktúry. Podľa postupov účtovania je deň úskutočnenia účtovného prípadu deň splnenia dodávky, .... Viem, že sa tento dátum dá pri evidovaní došlej faktúry prestaviť, ale aký je Váš názor, je dňom uskutočnenia účtovného prípadu pri došlej faktúre deň jej prijatia alebo deň splnenia dodávky?
evina
11.07.06,18:10
Účtujem v OMEGE a teraz som si všimla, že ako deň uskutočnenia účtovného prípadu pri zaúčtovaní došlej faktúry ťahá deň prijatia faktúry. Podľa postupov účtovania je deň úskutočnenia účtovného prípadu deň splnenia dodávky, .... Viem, že sa tento dátum dá pri evidovaní došlej faktúry prestaviť, ale aký je Váš názor, je dňom uskutočnenia účtovného prípadu pri došlej faktúre deň jej prijatia alebo deň splnenia dodávky?

Deň uskutočnenia účtovného prípadu je deň splnenia dodávky..

http://www.porada.sk/t10719-faktura-datum-uskutoenenia-uetovneho-pripadu.html
Anulka
11.07.06,19:09
Ďakujem, aj ja si myslím, že takto je to správne. Už som písala aj do KROS-u, z akého dôvodu prednastavili dátum uskutočnenia účtovného prípadu v prípade došlej faktúry podľa dátumu prijatia faktúry. Ak mi odpovedia - ozvem sa.
evina
11.07.06,20:15
Ďakujem, aj ja si myslím, že takto je to správne. Už som písala aj do KROS-u, z akého dôvodu prednastavili dátum uskutočnenia účtovného prípadu v prípade došlej faktúry podľa dátumu prijatia faktúry. Ak mi odpovedia - ozvem sa.

Nerobím s Krosom, ale je to určite preto, že nemôžu predvídať u každého deň splnenia dodávky.....preto sa dá ten dátum prepísať...
xatan
19.04.11,13:15
Zdravím,

a prečo by mal byť dátum účtovného prípadu zrovna deň dodania tovaru a nie deň kedy dostaneš do ruky faktúru na ten tovar a zaúčtuješ ju? Čo keď ti príde tovar na sklad skôr, ako faktúra na ten tovar a faktúra ti bude niekde meškať cestou na pošte mesiac, či dva? Budeš potom laborovať a hľadať kedy prišiel tovar, ktorý už môže byť medzičasom aj dávno predaný?
To je všetko ako s pravdou v tomto štáte, záleží od uhla pohľadu, lebo sú tak napísané zákony v tomto štáte, od zeleného stola, nezrozumiteľne a nejasne a potom si ich môže každý prispôsobovať, ako mu vyhovuje :)
batorek
10.05.11,12:35
Dobrý deň
Ja sa chcem spýtať, že ked je na faktúre príklad deň plnenia
napr. 21.04.2011 je to aj dátum vyhotovenia, je to platené
v hotovosti, je k tej faktúre PD ale s dátumom 22.04.2011.
Musím fa účtovať cez knihu faktúr, alebo m ôžem priamo cez
pokladňu ako nákup za hotové? Nebude to mať vplyv na DPH
že nie je rovnaký dátum fakturácie a platby. Díky za pomoc
Tweety
10.05.11,12:50
Dobrý deň
Ja sa chcem spýtať, že ked je na faktúre príklad deň plnenia
napr. 21.04.2011 je to aj dátum vyhotovenia, je to platené
v hotovosti, je k tej faktúre PD ale s dátumom 22.04.2011. Môžeš dať rovnaký dátum, ako na fa.
Musím fa účtovať cez knihu faktúr, alebo m ôžem priamo cez
pokladňu ako nákup za hotové? Nebude to mať vplyv na DPH
že nie je rovnaký dátum fakturácie a platby. V podstate je to jedno. Na dph spôsob účtovania a dátum nemá vplyv.
V texte.