martin-nik
19.02.17,15:49
poprosil by som vás o radu ohľadom choroby s povolania.
Pracujem v českej firme cez pracovnú agentúru ktorá je zaregistrovaná v Čechách. Od istého času som začal slabšie počuť na jedno ucho na audio vyšetrení mi zistili že na 50 percent nepočujem jedno ucho. mám nejaký nárok na uplatnenie choroby s povolania a ako by som mal postupovať. Musím ešte doplniť že pred tým ako my to zistili som podal výpoveď ku 28.2.2017 kedy ma byť rozviazaný môj pracovný pomer vopred ďakujem za odpovede.
veronikasad
19.02.17,14:53
Pracuješ v prevádzke s rizikovým faktorom hluk ? Ak ano, ako dlho ? Nosíš ochranné prostriedky na ochranu sluchu ? Absolvoval si vstupnú lekársku prehliadku so zameraním na vyšetrenie sluchu ?
veronikasad
19.02.17,14:56
Mila123
19.02.17,14:57
z povolania....je správne
ako mi to zistili......je správne
inak musel by si dokázať, že prostredie v ktorom si pracoval ti spôsobilo ujmu na zdraví, t.j. bolo hlučné a prevyšovalo dovolenú hranicu hluku
martin-nik
19.02.17,15:00
pracujem v prevádzke z rizikovým faktorom hluk asi 4 roky ale nie na všetkých strojoch je vyznačené použivať chrániče sluchu tak že na strojoch čo pracujem ja mam povinnosť nosiť ochranné rukavice topánky a okuliare. A vstupnú prehliadku na sluch som neabsolvoval a ani po čas 4 rokoch my nebola vykonávaná. Samozrejme že kmeňoví zamestnanci od nástupu mali každý rok prehliadku na sluch.
veronikasad
19.02.17,15:05
Obráť sa na pracovnú agentúru ohladom dodržiavania predpisov o bezpečnosti pri práci, ak nepochodíš, daj podnet na Inšpektorát práce.

Dokázať že k poškodeniu zdravia došlo vplyvnom pracovného prostredia nie je ľahké, prečítaj si pozorne odkaz, ktorý som ti priložila ...
martin-nik
19.02.17,15:25
lenže ja 28.2.2017 končím pracovný pomer dohodou takže neviem ako teraz
veronikasad
19.02.17,15:27
Žiadaj si cez agentúru výstupnú lekársku prehliadku u zmluvného lekára firmy, v ktorej pracuješ.