uctoeva
12.07.06,08:14
Dobrý deň
Chcem sa poradiť ohľadom pracovnej zmluvy na dobu určitú.Uzatvorili sme 1.2.2006 prac.zmluvu na dobu učitú, ktorá končí 30.6.2006.Chceme ju predlžiť znova do 30.9.2006.Musíme znova vystaviť novú pracovnú zmluvu alebo stačí len dodatok, ktorým predlžujeme pôvodnú pracovnú dobu.Dátum vystavenia dodatku máme dať 30.6.2006, alebo 1.7.2006?Musí byť dodržané rozpätie šiestich mesiacov odpracovania medzi uzavretými pracovnými zmluvami na dobu určitú? Máme zamestnaných 5 pracovníkov.
Ďakujem za odpoved
Tweety
12.07.06,06:23
Dobrý deň
Chcem sa poradiť ohľadom pracovnej zmluvy na dobu určitú.Uzatvorili sme 1.2.2006 prac.zmluvu na dobu učitú, ktorá končí 30.6.2006.Chceme ju predlžiť znova do 30.9.2006.Musíme znova vystaviť novú pracovnú zmluvu alebo stačí len dodatok, ktorým predlžujeme pôvodnú pracovnú dobu.Dátum vystavenia dodatku máme dať 30.6.2006, alebo 1.7.2006?Musí byť dodržané rozpätie šiestich mesiacov odpracovania medzi uzavretými pracovnými zmluvami na dobu určitú? Máme zamestnaných 5 pracovníkov.
Ďakujem za odpoved Nie novú zmluvu, stačí dodatok pôvodnej.Dátum môže byť 30.6.2006.
§48 ZP
(2) Pracovný pomer na určitú dobu možno dohodnúť, predĺžiť alebo opätovne dohodnúť najdlhšie na tri roky. Opätovne dohodnutý pracovný pomer na určitú dobu je pracovný pomer, ktorý má vzniknúť pred uplynutím šiestich mesiacov po skončení predchádzajúceho pracovného pomeru na určitú dobu medzi tými istými účastníkmi.
dana9
12.07.06,06:24
Dobrý deň

Chcem sa poradiť ohľadom pracovnej zmluvy na dobu určitú.Uzatvorili sme 1.2.2006 prac.zmluvu na dobu učitú, ktorá končí 30.6.2006.Chceme ju predlžiť znova do 30.9.2006.Musíme znova vystaviť novú pracovnú zmluvu alebo stačí len dodatok, ktorým predlžujeme pôvodnú pracovnú dobu.

Dátum vystavenia dodatku máme dať 30.6.2006, alebo 1.7.2006?

Musí byť dodržané rozpätie šiestich mesiacov odpracovania medzi uzavretými pracovnými zmluvami na dobu určitú? Máme zamestnaných 5 pracovníkov.
Ďakujem za odpoved

Predĺženie doby určitej stačí urobiť pomocou dodatku k pôvodnej pracovnej zmluve.

Dátum vystavenia dodatku dajte 30.6. 2006, prípadne aj skôr. Ak by ste uviedli neskorší datúm, dalo by sa to posudzovať ako zmena pracovného pomeru na dobu neurčitú

Šesť mesačné rozpätie (Pracovný pomer na určitú dobu možno dohodnúť, predĺžiť alebo opätovne dohodnúť najdlhšie na tri roky. Opätovne dohodnutý pracovný pomer na určitú dobu je pracovný pomer, ktorý má vzniknúť pred uplynutím šiestich mesiacov po skončení predchádzajúceho pracovného pomeru na určitú dobu medzi tými istými účastníkmi.) by ste museli zachovať iba v prípade, ak by ste predlžovali nad dobu dlhšiu ako tri roky. Jedine vtedy by ste znovu mohli s tým istým ZC uzatvoriť PP na dobu určitú.
V ostatných prípadoch to neplatí, PP na dobu určitú môžete dohodnúť tak, že PP na seba nadväzujú.

dana:)
uctoeva
12.07.06,07:10
ďakujem za skorú odpoveď, už mám v tom jasno
Marta V
13.07.06,06:51
Prosím Vás, mám nasledovný problém, poraďte mi prosím niekto. Mám pracovníčku, ktorá je zamestnaná u nás na dobu určitú do 30. 9. 2006. Momentálne je na rodičovskom príspevku. Zastupuje ju pracovníčka, ktorá má termínovanú zmluvu do ukončenia jej rodičovského príspevku. V prípade, že nenastúpi do práce z rodičovského príspevku a skončíme s ňou pracovný pomer k 30. 9. 2006, môžeme ukončiť pracovný pomer aj s tou pracovníčkou, ktorá ju zastupuje? Ďakujem
sgm
13.07.06,06:54
Ak tomu správne rozumiem, obidva pracovné pomery sú uzatvorené na dobu určitú, t.j. do 30.9.2006, tak si myslím, že nie je problém s ukončením PP.
Bea
Tweety
13.07.06,06:57
Prosím Vás, mám nasledovný problém, poraďte mi prosím niekto. Mám pracovníčku, ktorá je zamestnaná u nás na dobu určitú do 30. 9. 2006. Momentálne je na rodičovskom príspevku. Zastupuje ju pracovníčka, ktorá má termínovanú zmluvu do ukončenia jej rodičovského príspevku. V prípade, že nenastúpi do práce z rodičovského príspevku a skončíme s ňou pracovný pomer k 30. 9. 2006, môžeme ukončiť pracovný pomer aj s tou pracovníčkou, ktorá ju zastupuje? Ďakujem Doba určitá končí 30.9., ak ju nechcete predlžiť, tak je to posledný pracovný deň pre zamestnankyne.
Marta V
13.07.06,07:06
Ďakujem, tiež som si to tak vysvetlila, len som to potrebovala potvrdiť.