zorran
21.02.17,08:14
Zdravim vsetkych, neviem kde by som sa poradil tak preto to skusam tu na porade. Clovek sa mozno stretne s niekym, kto uz podobnu vrc riesil, alebo vie ako postupovat. Pred dvoma rokmi sme sa s manzelkou prestahovali z hlavneho mesta z panelaku do RD kusok pri hlavnom meste s tym, aby nase deti nevyrastali na sidlisku plneho nastrah, skratka aby mali krajsie detstvo. No proste mozem to skratit a prejst k meritu veci. Som si takmer isty, ze na nasej ulici sa v jednom dome predavaju drogy. Neustaly pohyb aut, s SPZ z roznych okresov, nasadnie do auta na 2 min, potom zase vystupenie, podavanie si ruk s vymenou tovaru a penazi, skratka niesom hlupak a vidim to a napriek tomu, ze sa to dotycny snazi robit sofistikovane a sprava sa voci mne priatelsky.. Zdravi ma zakazdym atd. Da sa stym nieco robit? Je nejaka moznost niekde to nahlasit? Ulica je inak fajn nebyt toho exemplaru. V tom dome ich prebyva viac, ale nerobia problemy, zeby robili hluk, alebo tak. Evidentne sa snazia spravat nenapadne, ale mojemu pozornemu oku to aj tak neuslo
Vopred vsetkym dakujem za rady
Tweety
21.02.17,07:16
Môžeš podať aj anonymné oznámenie na najbližšom ddelení polície.
Ing. Ľubomír Janoška
21.02.17,07:22
Odporúčam anonymné podania na Oddelenie PZ, na Okresné riaditeľstvo PZ aj na Mestskú políciu. Podpis by som neriskoval, díleri majú kamarátov medzi policajtmi.
zorran
21.02.17,07:25
A anonymne sa to da ako? Listom? E mailom?
zorran
21.02.17,07:29
hej, ale ako? Postou? Pochybujem, ze ked tam napochodujem, tak ma nebudu chciet legitimovat, ked to pojdeme spisat? A este potom aby to niekto aj preveril a nie len zalozil
Tweety
21.02.17,07:31
pošli list, lebo telefón a mail vypátrajú alebo zavolaj z telef. búdky niekde mimo bydliska
vicktor
21.02.17,07:33
No mozno prave na najblizsom oddeleni o nich vedia a toleruju (pomahaju a chrania)?
Ja by som skusil http://www.minv.sk/?NPJ.
Jarka 1
21.02.17,07:35
Pošli písomne, anonymne poštou a priamo na okresnú prokuratúru. Polišov by som pre istotu vynechala.

Pozri napr. tu:

http://rastamama.sk/diler-v-rodine-ako-dalej/
Tweety
21.02.17,07:35
no vidíš, to asi bude najlepšie
zorran
21.02.17,07:36
Diki, myslim, ze toto bude to prave, je tam aj mail. Myslis, ze mam ich aj nahrat na kameru?
Jarka 1
21.02.17,07:40
NIe, nič nenahrávaj. Oni si už svoju prácu vedia urobiť aj sami. A predpokladám, že ich budú najprv sledovať. Oznám to a daj ruky preč. K susedom sa správaj úplne normálne a o svojom kroku nikomu nehovor. Ani doma.
dmc
21.02.17,09:10
pomahaju a toleruju ich na najblizsom oddeleni - DRISTY.pri pive !!!!!!!!!!
dmc
21.02.17,09:16
Kludne sa anonymne a pisomne obrat na miestne prislusne Okresne riaditelstvo - Odbor justicnej a kriminalnej Policie - UJKP - kludne adresuj do ruk riaditela UJKP. Podrobne popis co si uviedol aj tu na fore. Tato informacia sa posunie "operativcom" ktory zacnu operativne preverovat informaciu - ak sa potvrdi -bude sa na tom urcite prcaovat. Aj ked sa na Policajtov "nadava a hadze spina" - ver tomu ze je to iba koli zopar jednotlivcom a vecsina si poctivo robi svoju pracu a takuto informaciu si nenecha riaditel pre seba a chalani pripad "rozpracuju".
Ing. Ľubomír Janoška
21.02.17,09:32
Listom.
zorran
21.02.17,10:18
Tak vam vsetkym dakujem za podnety a rady. Nazbieram este zopar informacii a pozapisujem SPZ tky, lebo poniektore auta sa tam tocia pravidelne a nahlasim to. Este raz vam vsetkym dakujem
lujza.j
21.02.17,10:29
victor.....ono nejaký cas trvá kým sa zdromaždia info....a je vykonaná domovka....
kopretinka
21.02.17,10:58
ja by som špz-tky nepísala,moc sa do toho nemontuj,píš všeobecne,nie konkrétne,nie že "v dome vedľa teba",ani nepíš "na našej ulici"....
jslancik
21.02.17,11:01
Robíš viac ako treba. A sam si koledujes o problémy. Okrem toho ak priložíš súpis SPZ, tak policajti prídu veľmi rýchlo na to, koho je tam kto známy a od koho ruky preč. A k tvojmu susedovi sa dostane info o podrobnostiach "anonymného" udania a spočíta si, že to musel byt niekto z okolia...
A áno, ja viem, "reči pri pive" ... Na Slovensku sú prehnite iba tie najvyššie kruhy, tie nižšie sú úplne OK a poctivo pomáhajú a chránia. Jasneeee...
Tweety
21.02.17,11:01
Možno už ich príslušné orgány majú v hľadáčiku len este zbierajú viac dôkazov . EČV nedávaj, ani nefoť.
misoft
21.02.17,12:28
Zoznam EČV nerob! Policajti (možno už tam majú priestor monitorovaný - nikomu to na nos nevešajú) by to mohli prípadne považovať ako zásah do vyšetrovania. Stačí, ak v TO uvedieš len okresy, odkiaľ tie vozidla prichádzajú.
zorran
21.02.17,12:38
OK dam teda na vas. Napisem teda iba zakladne informacie a som velice zvedavy, ci sa stym bude nieco hybat.
buchač
21.02.17,12:38
zorran
... skratka niesom hlupak ...
====================
Možno nie...šak vcelku píšeš normálne. ;)

ALE ak aj nie si hlupák, tak si zdravý.
Lenže si polož aj otázku/y.
Chceš, aby to tak aj naďalej ostalo, aby si zdravý aj ostal ?
Dokedy budeš mať ešte auto v poriadku, aby to tak aj ostalo ?

Ono je to pekné, zachovať si charakter...ale aj tak platí.
Čo Ťa nepáli, nehas !
Pokiaľ sa Ťa to netýka osobne, tak duplom.

Máš nervy, prostriedky, silu, peniaze, styky, atď...na ten prípadný boj ?
Silne pochybujem...dosť silne pochybujem.
zorran
21.02.17,12:48
Moje deti tam vyrastaju, takze sa ma to bytostne tyka. Keby som nemal deti, asi to neriesim. Na auta mam garaz, tak to je v pohode. A nechcem nikoho podcenovat, ale na nejakych mafianov to nevyzera, skor na socialne slabsiu vrstvu. Ale ako vravim, radim sa tu o tom, ako to oznamit a ostat v anonymite zaroven ostat v anonymite. O mna mi ani tak nejde, legalne vlastnim zbran, ale skor o zenu a decka, preto to chcem poriesit anonymne
bettylou
21.02.17,13:55
obráť sa na Slovenskú políciu
buchač
21.02.17,16:01
zorran (Dnes 14:48) Moje ....
================
Nepochopil si ma, ale nevadí.
sosak
21.02.17,16:51
zorran (Dnes 14:48) Moje deti tam vyrastaju, takze sa ma to bytostne tyka.
------------------------------------------------------------------
Máš postavený betónový plot vysoký 2 metre, ako som vyčítal z tvojho staršieho príspevku : http://www.porada.sk/t286450-porast-tlmiaci-hluk.html#post2870480
Tebe skôr vadí asi hluk z ulice a návštevy suseda motorovými vozidlami, ako záujem tvojich detí. Tak to chápem ja. Pred drogami deti uchrániš jedine tvojou výchovou, venovať im svoj čas, porozprávať sa s nimi keď majú nejaký problém, mať vzájomnú dôveru. Nemysli si, že keď bývaš v obci pri Bratislave, v škole sa nemôžu objaviť nástrahy v podobe nejakej drogy, pretože podľa výskumov sa prvý raz deti stretnú s drogou práve v škole, prípadne v partii rovesníkov a priateľov.
------------------------------------------------------------------------
Dobre si rozmysli, či oznámením suseda nevyvoláš nejakú reakciu proti tebe samému. Anonymne neexistuje, aby sa nedozvedeli, kto a čo bolo spúšťačom. Určite ti nedoporučujem akokoľvek sa angažovať v tejto veci, ale rob ako uznáš za vhodné.
buchač
21.02.17,16:52
...a sme doma stará mať. ;)
lujza.j
21.02.17,17:49
ano pravda....už som to tu niekde....moje decko vyrastlo na sidlisku s výhladom na "pentagon"....drogy kade tade po sídlisku sa predavali-ju.....decko mam normalne.....:)aj ked som nikde neušla....
nunenko
22.02.17,01:00
Keď som bol mladý, tak na jednej stene bolo napísané farbou. "Čierny obchod na lístky"
Nieže by som veril polícii, ale naozaj sú to len ľudia, a je zaručené, že keby si bol neanoným oni ťa na 100% nabonzujú. ale ak budeš anoným myslím, že sa nabonzuješ sám. Veci sa rieša anonýmne tak, že problém nevešiaš na nos množstvu čitateľov na internete.
Na takej ulici máš susedov zopár, a "pri Bratislave" je tiež údaj, ktorý si napr. každý takýto predavač drog stiahne na seba. A nie je problém si dať do hromady dva + dva. Ktorý sused sa prisťahoval z BA a má deti? Parkuje v garáži, má legálne zbraň?
Uvádzaš: U nas v dedine je zopar takych domov a pri rekonstrukcii som si vsimol, ze davali aj drenaze
Teraz cez vikend mi idu stavat plot a bude v nom aj brana na vjazd s autami. Plot som riadne ohlasil a mam to schvalene.
Minuly rok sme kupili starsi rodinny dom, a postupne ho prerabame a davame dokopy.
No auta mame 3 + zahradny traktor
atď...
Listom na gestapo nepíš, pošli mail z nejakého anonymizéru a nejakého 10 minutového mailu.
Uvedom si čo robíš, možno predávajú drogy, možno nie.
Každý díler, pri BA na ktorého urobia záťah si pomyslí na suseda, že ho udal on a ak natrafí aj na tvoje účinkovanie na porade...
zorran je možno len nič nehovoriaci nick, možno aj tvoje meno, alebo si tento nick použil viacerokrát?
jeden zorran http://motoride.sk/?login=zorran
druhý zorran https://www.pcforum.sk/zorran-u33702.html
tretí zorran http://www.horar.sk/index.php/forum/bez-zbrojneho-preukazu/17976-podlieha-zbrojnemu-preukazu-alebo-nie
štvrtý zorran http://www.booom.sk/profile.php?uid=125479
ak si aj nick zorran77 zrejme hovorí, že narodený 1977...
https://www.cislo.info/hledat/727883767
Anonýmne je to že to viem len ja, nikto viac, nie celý internet.
jslancik
22.02.17,07:21
nunenko
25.02.17,08:52
Neustaly pohyb aut, s SPZ z roznych okresov, nasadnie do auta na 2 min, potom zase vystupenie, podavanie si ruk s vymenou tovaru a penazi, skratka niesom hlupak a vidim to a napriek tomu, ze sa to dotycny snazi robit sofistikovane a sprava sa voci mne priatelsky
No a čo na tom nesedí mne? ŠPZ z rôznych okresov... Čo myslíš, ako prebieha dílovanie? Odkaiaľ sa dozvedia že vtej a tej dedinke, v to a tom dome pri Bratislave si môžu kúpiť prášok, papierik, trávu?
Skôr to vyzerá na predaj nejakých čínskych blbostí cez bazoš a podobne.