IvetaH
21.02.17,09:31
Sa darí, je február a mám od januára už 2 kontroly z Sp, teraz inšpektorát ešte aj právnik sa ide súdiť, daňovú nedokončenú. Nič nerobím len tlačím ako debil pásky raz pre sociálku potom pre IP, potom zas dochádzku a teraz zas ochranné pomôcky. Ma jeb...
Dav
21.02.17,09:08
Niekto tú kaderníčku musí milovať.... Mohla by mať: topánky/šlapky, ponožky, nohavice/legíny, tričko, plášť, mikinu, flísovú vestu, ochranné rukavice.
Katy a R
21.02.17,09:15
ja by som pridala aj respirátor - vážne to myslím, poznám jednu kaderníčku s vážnymi dýchacími problémami ...
Mila123
21.02.17,09:17
ponožky nie........
sosak
21.02.17,10:55
Osobné ochranné pomôcky kaderníčky majú chrániť pred nepriaznivými vplyvmi chemických látok obsiahnutých v prípravkoch na farbenie a ošetrovanie vlasov. Sú to gumové, prípadne latexové rukavice. Po každej práci s chémiou si treba umyť ruky toaletným mydlom a natrieť reparačným ochranným krémom, napr. Indulona. Pri kulmovaní, alebo žehlení vlasov treba na ochranu používať rukavice na ochranu pred teplom, napr. Moser 4437 :http://www.kozmetikshop.sk/e-2622-moser-4437-rukavica-na-ochranu-pred-teplom
Preťažovaniu a deformáciam dolných končatín predídeme nosením zdravotnej obuvi, ktorá má tieto znaky: Podpätok je vysoký 3-4 cm, dvíha pätovú časť nohy a zväčší pozdlžne klenutie klenby nohy - šetrí jej svalovú činnosť. Spodok obuvi zodpovedá tvaru chodidla, v prostrednej časti je klenok pevný, zvýšený - noha sa lepšie vyklenuje. Podošva je pevná a ohybná, nebráni svalovej práci ohýbačov a naťahačov prstov. Zvršok obuvi spevňuje priehlavok a členky - zabraňuje vytknutiu nohy. Takže žiadne šlapky.
Ochranný pracovný plášť.
willma
21.02.17,11:01
maximálne OOPP zdravotná obuv, ochranný plášť, jednorázové rukavice - všetko ostatné je len pracovný odev nespadajúci pod OOPP