zuba
12.07.06,10:18
Ahojte, Poraďáci,

chcela by som sa spýtať, či náhodou niekto neviete kde by som našla Vyhlášku Minsterstva práce, soc. vecí a rodiny k Zákonníku práce a či vôbec takéto niečo existuje? Táto vyhláška mala byť aktuálna cca. tak 2 až 3 roky dozadu. Netušíte prosím, kde mi som ju našla?

Ďakujem
Chobot
12.07.06,08:40
Ahojte, Poraďáci,

chcela by som sa spýtať, či náhodou niekto neviete kde by som našla Vyhlášku Minsterstva práce, soc. vecí a rodiny k Zákonníku práce a či vôbec takéto niečo existuje? Táto vyhláška mala byť aktuálna cca. tak 2 až 3 roky dozadu. Netušíte prosím, kde mi som ju našla?

Ďakujem

Ja som o takej vyhláške nič nepočul. Ministerstvo práce a ostatných vecí vydalo síce niekoľko vykonávacích vyhlášok (napr. k zákonu o službách zamestnanosti, o poskytovaní soc. pomoci), ale že by vydali k zákonníku práce som nepočul.

Existujú publikácie, kde je zákonník práce s komentárom a príkladmi, napr. tento:
http://www.zoznamtovaru.sk/ekonomia-c3300/komentovany-zakonnik-prace-s-prikladmi-p2134900.html
ktorý si treba ale kúpiť, nedá sa stiahnuť. A ten komentár nie je všeobecnoprávny predpis, len odborný výklad autorov publikácie.
endrju
12.07.06,13:51
Ahojte, Poraďáci,

chcela by som sa spýtať, či náhodou niekto neviete kde by som našla Vyhlášku Minsterstva práce, soc. vecí a rodiny k Zákonníku práce a či vôbec takéto niečo existuje? Táto vyhláška mala byť aktuálna cca. tak 2 až 3 roky dozadu. Netušíte prosím, kde mi som ju našla?

Ďakujem
Hm, tiež neviem o tom, že by mala nejaká vyhláška existovať. Podľa môjho názoru od 1.4.2002 neexistuje právny dôvod na existenciu všeobecne záväzného predpisu vydaného na základe Zákonníka práce.
Ak som dostatočne správne informovaný, aktuálny Zákonník práce neobsahuje ani jedno splnomocňovacie ustanovenie, ktoré by oprávňovalo vládu SR k vydaniu nariadenia alebo MPSVaR k vydaniu nejakej vyhlášky, resp. opatrenia. Dúfam, že sa nemýlim.
Takže hľadať je možné asi iba všeobecne záväzné predpisy vydané na základe už neplatného Zákonníka práce z roku 1965. Zoznam takých predpisov je súčasťou zrušovacích ustanovení aktuálneho Zákonníka práce. Odporúčam preto nalistovať § 255 zákona 311/2001.
svacula
13.07.06,07:58
Zákonník práce má iba jedno splnomocňovacie ustanovenie pre MPSVaR a MZ na vydanie všeobecne záväzného právneho predpisu, ktorý by mal upravovať "druhý prác, ktoré sú zvlášť ťažké alebo zdraviu škodlivé". Ak som však správne informovaný, tak takýto predpis ešte nebol ani v pripomienkovom konaní.