DanielaT
12.07.06,09:41
Zdravim vsetkych. Potrebovala by som radu ohladne vypovede.
Mam pracovnika, ktory bol rok na PN. Teraz, kedze nechcel invalidny a vyprsala mu ochr. doba sa vratil do prace. Odpracoval 5 pracovnych dni. Teraz si cerpa este staru dovolenku, na ktoru mal narok pred PN. Chcem sa spytat, ci mi moze znova nastupit na PN kedykolvek a na akukolvek dobu, alebo musi odpracovat isty cas u zamestnavatela, aby mal narok na PN? Tiez by som sa chcela spytat ohladne vypovede. Chceme zrusit jeho pracovne miesto. Ideme mu ponuknut nove. V pripade, ze ho nezoberie, dame mu vypoved z organizacnych dovodov. Ked sa mi hodi marod, od kedy zacina plynut vypovedna lehota a dokedy? Rata sa aj cas PN, alebo tu plati zakaz vypovede a vyp. lehota zacne plynut az ked sa znova vrati do prace? Vopred vdaka za odpoved.:D
dana9
12.07.06,07:55
Zdravim vsetkych. Potrebovala by som radu ohladne vypovede.
Mam pracovnika, ktory bol rok na PN. Teraz, kedze nechcel invalidny a vyprsala mu ochr. doba sa vratil do prace. Odpracoval 5 pracovnych dni. Teraz si cerpa este staru dovolenku, na ktoru mal narok pred PN. Chcem sa spytat, ci mi moze znova nastupit na PN kedykolvek a na akukolvek dobu, alebo musi odpracovat isty cas u zamestnavatela, aby mal narok na PN? Tiez by som sa chcela spytat ohladne vypovede. Chceme zrusit jeho pracovne miesto. Ideme mu ponuknut nove. V pripade, ze ho nezoberie, dame mu vypoved z organizacnych dovodov. Ked sa mi hodi marod, od kedy zacina plynut vypovedna lehota a dokedy? Rata sa aj cas PN, alebo tu plati zakaz vypovede a vyp. lehota zacne plynut az ked sa znova vrati do prace? Vopred vdaka za odpoved.:D

PN nie je podmiennená odporacovanými dňami.
Vo všeobecnosti platí, že pokiaľ je ZC na PN, tak mu nemôžete dať ani doručiť výpoveď.
Ak by dostal výpoveď, a hodil by sa na maródku, tak mu PP končí až posledný deň ochrannej doby, pokiaľ sa nedohodnete inak.

dana:)
DanielaT
12.07.06,07:57
to plati aj ked je vypoved dana z org. dovodov?
dana9
12.07.06,07:59
Zamestnávateľ môže dať ZC výpoveď aj z nasledujúceho dôvodu:

§ 63 ods. 1 písm. c) zamestnanec stratil vzhľadom na svoj zdravotný stav podľa lekárskeho posudku alebo rozhodnutia orgánu štátnej zdravotníckej správy, alebo rozhodnutia orgánu sociálneho zabezpečenia dlhodobo spôsobilosť vykonávať doterajšiu prácu alebo ak ju nesmie vykonávať pre chorobu z povolania alebo pre ohrozenie touto chorobou, alebo ak dosiahol na pracovisku najvyššiu prípustnú expozíciu určenú záväzným posudkom príslušného orgánu na ochranu zdravia.

dana:)
dana9
12.07.06,08:00
to plati aj ked je vypoved dana z org. dovodov?

Bohužiaľ áno.

dana
Chobot
12.07.06,08:02
to plati aj ked je vypoved dana z org. dovodov?

Podľa § 64 ods. 3:

(3) Zákaz výpovede sa nevzťahuje na výpoveď danú zamestnancovi
a) z dôvodov ustanovených v § 63 ods. 1 písm. a),

a § 63 písm. a) hovorí:

"a) sa zrušuje alebo premiestňuje zamestnávateľ alebo jeho časť,"

Takže jedine v tomto prípade nie (okrem porušenia prac. disciplíny).
DanielaT
12.07.06,08:48
vdaka vsetkym
este sa chcem spytat. Zamestnanec bude v praci, ponuknem mu druhe miesto, kedze jeho sa rusi. On ho neprijme, ja mu dam vypoved z org. dovodov, ktoru mi vsak odmietne prevziat. Co potom? Staci, ked budem mat dalsieho zam. ako svedka a spiseme zapis, ze ju odmietol prevziat, alebo sa mu ju mam snazit dorucit postou? Co ked vsak medzi dorucenim postou mi doruci PN?
DanielaT
12.07.06,09:41
poradte prosim :-))
Chobot
12.07.06,09:45
vdaka vsetkym
este sa chcem spytat. Zamestnanec bude v praci, ponuknem mu druhe miesto, kedze jeho sa rusi. On ho neprijme, ja mu dam vypoved z org. dovodov, ktoru mi vsak odmietne prevziat. Co potom? Staci, ked budem mat dalsieho zam. ako svedka a spiseme zapis, ze ju odmietol prevziat, alebo sa mu ju mam snazit dorucit postou? Co ked vsak medzi dorucenim postou mi doruci PN?

Ak odmietne prevziať a máš tam ďalšieho svedka (alebo aj dvoch - možno lepšie), ktorý to potvrdí na výpovedi, že adresát to odmietol prevziať, ale o výpovedi bol oboznámený, tak účinky doručenia sú zachované (teda to je ako keby to prevzal). Nemusíš posielať poštou.
DanielaT
12.07.06,09:49
velmi pekne dakujem