beja
10.11.04,07:04
Prosím o radu, ako sa vypočítava mzda pri pracovnom úraze. Na čo má všetko pracovník nárok. Ak mi vie niekto poradiť celú postupnosť, nech mi poradí.

Ďakujem! Gabika
vladan
10.11.04,06:40
beja, ak tvoj zamestnanec utrpel úraz, tak je pravdepodobne na PN všakže? Takže mu preplatíš "klasických" 10 dní PN a potom prenechávaš platenie nemocenského na sociálnu poisťovňu. Tento rok som ešte pracovný úraz nemala (klop-klop), ale myslím, že po novom náhradu mzdy (resp. ušlú mzdu ... alebo tak nejak sa to volá) za pracovný úraz platí sociálna poisťovňa. Ty musíš vyplniť tlačivá o príjme zamestnanca a iné ... skús pozrieť na www.socpoist.sk (http://www.socpoist.sk/) , tam hľadaj úraz, nemocenské alebo niečo také a určite tam nájdeš pokyny a tlačivá. Ešte aby som nezabudla vypĺňa sa aj také tlačivo, že HLÁSENIE O ÚRAZE, ktoré sa posiela na Sociálnu poisťovňu, zdravotnú poisťovňu zamestnanca, inšpektorát bezpečnosti práce, jeden exemplár ostáva u teba a jeden by si mala dať zamestnancovi. Myslím, že to hlásenie treba spísať do 3 dní od úrazu.
Pekný deň
Aňuška
10.11.04,11:09
Prosím o radu, ako sa vypočítava mzda pri pracovnom úraze. Na čo má všetko pracovník nárok. Ak mi vie niekto poradiť celú postupnosť, nech mi poradí.

Ďakujem! Gabika
Na školení v októbri nám pracovníci SP dávali prefotené pokyny " Úrazové poistenie-odškodňovanie". Ak máte záujem, pošlite mi adresu a ja vám ich pošlem. Nemám momentálne čas ich prepisovať, možno neskôr /po výplatách/, ak bude záujem.
beja
10.11.04,11:16
Ďakujem Vám obom, už som si to našla na wwwsocpoist.sk ako mi radila vladan. Ešte raz ďakujem