branojak
22.02.17,21:31
som platiteľ DPH
kúpil som tovar v Nemecku od spoločnosti so sídlom v ČR,
ale má IČDPH: DE...
miesto dodania Nemecko
došlá faktúra vystavená s DPH 19%
ako ju zaúčtujem v podvojnom účtovníctve?
v ktorom riadku DP k DPH sa to uvádza?
v ktorej tabuľke v KV?
podávam súhrnný výkaz?
mám ešte nejaké povinnosti prípadne možnosti odpočtu dane čo sa týka takejto faktúry?
Prečítal som veľa, ale nieje mi to jasné, potreboval by som konkrétne odpovede. Dakujem vopred za odpovede?
Soňa K
23.02.17,20:00
Ak bolo dodanie ako intrakomunitárna dodávka zo štátu EU, mal si dodávateľovi poskytnúť svoje DIČ DPH, potvrdiť mu, že si tovar vyviezol z Nemecka na Slovensko a on Ti mal vystaviť faktúru bez DPH. Ty by si uplatnil dan na vystupe a pri splnení podmienok aj na vstupe - odpočítal. Podstatné je, pod akým dičom Ti dodávateľ dodal tovar - DE. Iná je situácia, ak sa nákup tovaru viaže k nehnuteľnosti v Nemecku a územie Nemecka neopustí.
branojak
26.02.17,20:44
Kúpil som takto naftu na kartu, ktorá sa v DE aj minula, ale aj zvyšok na SK. Prišla potom faktura s českou adresou s IčDPH DE. Poznajú moje IčDPH, ale faktúra je s nemeckou DPH. Zaplatil som faktúru s DPH. Budem o ňu žiadať cez sprostredkovateľa. Prosím poradíte mi do ktorých riadkov DP k DPh to dávam, kde do KV? Aj do súhrnného výkazu?
Soňa K
26.02.17,20:49
O túto dph budeš žiadať cez refundáciu dph, ktorá sa robí raz ročne. So slovenskou dph nemá nič spoločné. Chce to účtovníka.