maros.baca
23.02.17,09:03
V najblizsej dobe by som chcel vyhlasit osobny bankrot, volal som do centra pravnej pomoci, kde mi dali termin az 7.6.Vie mi niekto poradit pravnika, ktory by ma v tejto veci zastupoval?Ďakujem
Oliwa
23.02.17,08:16
Ak chceš vyhlásiť osobný bankrot, zadarmo to nebude... Minimálny majetok vo výške 1659,70€...
Centrum právnej pomoci je pre tých, ktorí sú v takej núdzi, že si právnika nemôžu dovoliť.
Ty však hľadáš právnika, ktorý by Ťa zastupoval a ktorého bude treba zaplatiť.
Takže wo co gou?
Dáša_
23.02.17,08:40
po novom (od 1.3) už návrh na vyhlásenie musí robiť právnik centra právnej pomoci alebo nimi určený právnik. Zatiaľ asi nie je úplne jasné, ako to bude prebiehať, ale pravdepodobne si môže zvoliť aj vlastného právnika, ale ventrum ho zrejme bude musieť nejak "odobriť"
Aj tie poplatky sú po novom inak....
Oliwa
23.02.17,08:54
Zachytila som, že sa chystá legislatívna zmena v prospech pospolitého ľudu, aby čím viac ľudí mohlo zbankrotovať, ale už to aj bude platiť od toho 1.3.? Na naše pomery nejaké rýchle uvedenie do praxe...
Dáša_
23.02.17,08:58
neviem ti dať tip na právnika, len si myslím, že skorší termín ani nedostaneš. Všetko by malo ísť práce cez centrum právnej pomoci. Asi preto, lebo sa obávali zahltenie súdov. Tie tam majú totižto veľmi krátke rozhodovacie lehoty. A aby sa to 1. marca nezosypalo všetko, tak to dali do zákona ako nutnosť zastupovanie cez centrum právnej pomoci alebo nimi odporúčaného právnika. Ale to je iba domnienka, zase tak jasne to v tom zákone nie je napísané :D
Dáša_
23.02.17,08:59
ano, 1. marca nastupuje do praxe
rudolf83
23.02.17,10:39
§ 166k zákona 7/2005 Z.z. od 1.3.2017 hovorí jedoznačne : Pri podaní návrhu na vyhlásenie konkurzu alebo návrhu na určenie splátkového kalendára, až do ustanovenia správcu, musí byť dlžník zastúpený Centrom právnej pomoci25a) alebo advokátom určeným Centrom právnej pomoci.
Dáša_
23.02.17,10:46
Predpokladá sa, že budeš môcť prísť aj s vlastnym advokátom, ale centrum ho bude musieť schváliť. Ono to ukážu najbližšie mesiace, či to bude schodná cesta alebo nie
rudolf83
23.02.17,10:58
Schváliť advokáta, to je ako recept na korupčné správanie :) A sú niekde oficiálne pravidlá na posudzovanie toho, či advokáta schváliť, alebo nie ?
Dáša_
23.02.17,18:02
no, možno ide o to, aby zase ten advokát nepomáhal príliš dlžníkovi na úkor veriteľov. Lebo ver mi, sú prípady bankrotov, kde ide v prvom rade o to nezaplatiť veriteľovi a užívať si ... Hovorím z praxe :D. Je až neuveriteľné, čo dokážu niektoré dvojice dlžník-právny zástupca vymyslieť
rudolf83
23.02.17,19:59
Veď nová právna úprava je tu práve na to,aby dlžník nič nezaplatil veriteľom, takže v čom je problém :)
Dáša_
23.02.17,20:12
uvidíme, čo čas prinesie.... zatiaľ je veľmi veľa nejasností.....
ivka70
11.07.17,10:05
tu sa odpoveda verejne a nie sukromnymi spravami a reklamu si robite, teraz ako do kazdeho prispevku, ktory sa zmienil o bankrote, budete spamovat svoj prispevok??? Co takto najskor nastudovat http://www.porada.sk/etiketa-porady