MartinLc71
23.02.17,10:59
Dobrý deň
Potreboval by som poradiť.
Chcem kúpiť pozemok na ktorom by som chcel časom postaviť dom lenže na pozemku nie je elektrická prípojka.
Cca 150m od pozemku je rodinný dom pri ktorom je elektrický stĺp. (volal som na elektrárne nebol by problém s tohoto stĺpa potiahnuť káble na daný pozemok.) Medzi pozemkom a stĺpom sú asi 3 iné pozemky zapísané ako TTP v E stave. Na jednom s týchto pozemkov je 16 vlastníkov s toho už asi 8 nežije. cez tento pozemok je to najbližšia možná cesta ako potiahnuť elektrinu. Je nejaká cesta ako by som mohol potiahnuť káble cez takýto pozemok ? Dá sa to nejako vyriešiť ? Keby som chcel potiahnuť elektrinu cez tie 3 cudzie pozemky potrebujem nejaký súhlas vlastníkov ?
vicktor
23.02.17,10:23
Ja si myslim, ze toto si sa mal opytat v tych "elektrarnach".
Ja som staval pred 20 rokmi, kabel na hranicu pozemku k hodinam zabezpecil dodavatel.
Este sa zda ze pozemok nie je v obci?
mari2x
23.02.17,10:28
Keby si si prípojku objednal v distribúcii, máš drahšie, ale výhodu :
Distribúcia môže podľa "miestnej potreby" stavať zo zákona aj na cudzích pozemkoch
Chobot
23.02.17,11:05
Nie je pravdou. Aj elektrárne (napr. ZSE Distribúcia) potrebujú súhlas vlastníkov, ak chcú stavať siete na cudzom pozemku.
MartinLc71
23.02.17,11:41
S toho vyplýva že cez takýto pozemok sa elektrina ťahať asi nikdy nebude a nevieš náhodou či by sa to nedalo riešiť popri príjazdovej ceste ? lebo s každej strany je nejaký dom ktorý ma elektriku ale ten môj pozemok od nich vždy delia min. 2-3 cudzie pozemky
MartinLc71
23.02.17,11:44
pozemok je v extraviláne obci