Pendulum
23.02.17,16:55
dodávateľ nám vyfakturoval dodanie klimatizácie riadne s DPH, pričom na dodacom liste vidím, že sa jednalo aj o jej inštaláciu, čo sa nachádza v zozname CPA a mal by tam byť prenos daňovej povinnosti... v poučení DRSR je uvedené, že ak sa jedná o dodanie tovaru s montážou a inštaláciou tak sa prenos daňovej povinnosti aplikuje v prípade keď sa daná inštalácia nachádza v zozname CPA, čo sa v tomto prípade jasne nachádza (našla som si to), z toho mi vychádza, že by mal náš dodávateľ faktúru opraviť alebo nie?
Soňa K
23.02.17,20:08
Faktúru vráťte dodávateľovi a žiadajte ho o doklad vystavený v správnom režime s prenosom dan. povinnosti. Zle vystavenú faktúru nesmiete účtovať.
Adiks
16.03.17,14:06
https://www.financnasprava.sk/_img/pfsedit/Dokumenty_PFS/Profesionalna_zona/Dane/Metodicke_usmernenia/Nepriame_dane/2015/2015.12.08_Usmernenie_CPA.pdf

Z tohto usmernenia (pozri bod 2.2) vyplýva, že pri dodaní klimatizácie sa neuplatňuje vždy prenos daňovej povinnosti. Je potrebné posúdiť okolnosti.
Kristina27
17.03.17,11:32
Ak sa klimatizácia týka vykurovania resp. chladenia budovy, kde sa býva alebo sú kancelárie, obchody, školy, nemocnice, čiže slúži na potreby ľudí, tak je to s prenesením daňovej povinnosti, ale ak sa to týka výrobného procesu, čiže klimatizácia slúži pri nejakom výrobnom procese alebo je súčasťou nejakého technologického zariadenia, tak je to s DPH.
Pendulum
20.03.17,12:46
týka sa to chladenia miestnosti, kancelárie
Kristina27
20.03.17,13:00
tak je to s prenosom DP, ak to bola dodávka + montážne práce
Pendulum
20.03.17,13:13
faktúru mi opravili, ale neboli veľmi ochotní, vraj niekto to chce tak niekto tak...
Soňa K
20.03.17,13:16
To sú srandisti, veď oni ako dodávatelia musia v prvom rade správne fakturovať.
Kristina27
20.03.17,13:23
keď im príde kontrola, srandovať asi nebudú