279191
12.07.06,11:22
Chcem Vás pekne poprosiť o radu,

ak sa jedná o SZČO je nutné každý mesiac zasielať na sociálku vyplnený mesačný výkaz o odvodoch za dotyčného, alebo stačí len 1x a potom zadám len trvalý príkaz v banke na úhradu:confused:

Vopred ďakujem
otázka
12.07.06,09:24
Mesačné výkazy sa posielajú len pri zamestnancoch. Ako SZČO len trvalý príkaz v banke, kde variabilným symbolom je identifikačné číslo pridelené sociálnou poisťovňou.
279191
12.07.06,09:29
zuzanka veľmi pekne ďakujem a prajem pekný deň.
Zdeni
12.07.06,09:31
Chcem Vás pekne poprosiť o radu,

ak sa jedná o SZČO je nutné každý mesiac zasielať na sociálku vyplnený mesačný výkaz o odvodoch za dotyčného, alebo stačí len 1x a potom zadám len trvalý príkaz v banke na úhradu:confused:

Vopred ďakujem
Neviem čo myslíš - stačí 1x ?
Najprv sa musíš prihlásiť - vyplníš prihlášku, registračný list FO, na základe toho ti dajú iden. číslo, ktoré budeš používať ako VS na príkaze na úhradu. Žiadne výkazy neposielaš, len platíš, platíš a platíš:D . Nezabudni do 8. v mesiaci;) .
Jara
12.07.06,09:35
Zdenka tak dozadu asi 6-7rokov sa tak robilo. Odnieslo sa 1x v januari 12 mes. výkazov za SZČO a potom sa posielali mesačné platby. Asi niekedy robila tak preto sa to pýta. To už dávno neplatí
279191
12.07.06,09:39
Ešte raz vrelé dík za radu.
Zdeni
12.07.06,09:42
Zdenka tak dozadu asi 6-7rokov sa tak robilo. Odnieslo sa 1x v januari 12 mes. výkazov za SZČO a potom sa posielali mesačné platby. Asi niekedy robila tak preto sa to pýta. To už dávno neplatí
Čooooooooooo?:eek: To fakt? To dneska prvý raz počujem. Ja robím papiere od 1994 roku, ale toto som nerobila žiadnemu podnikateľovi. No nazdar! A to bola povinnosť? Alebo ako to bolo? Dúfam, že som si nezarobila? Ale veď od vtedy by sa boli ohlásili. Jarka nerob mi takéto šoky:D:D:D .
Zita5
12.07.06,09:45
Ja som tiež zostala :eek: :eek: .....pritom účtujem od 1992 a súčastne som aj SZČO .
Paula
12.07.06,09:46
Zdenka tak dozadu asi 6-7rokov sa tak robilo. Odnieslo sa 1x v januari 12 mes. výkazov za SZČO a potom sa posielali mesačné platby. Asi niekedy robila tak preto sa to pýta. To už dávno neplatí

Som SZČO viac ako 6-7 rokov , ale žiadne mesačné výkazy z titulu iba SZČO sa nikdy SP nedodávali - teda aspoň v KE nie a doteraz ich SP ani neurgovala :)

P.S.: dodávam, že výpis z DP nosím osobne, nakuknú do softu, či mám všetko OK, o výkazoch ani zmienka už 13 rokov.
Zita5
12.07.06,09:55
Ja tiež do teraz som plnila povinnosť vždy k 30.6. príslušného roka odovzdať Výpis z daňového priznania za prechádzajúci rok . Potom nasledovali len platby .
Zita5
12.07.06,10:01
Zdenka tak dozadu asi 6-7rokov sa tak robilo. Odnieslo sa 1x v januari 12 mes. výkazov za SZČO a potom sa posielali mesačné platby. Asi niekedy robila tak preto sa to pýta. To už dávno neplatí

Jarka prosím Ťa napíš niečo bližšie ..............ak teda to platilo popr.aj číslo zákona , ktorý to ukladal .
Paula
12.07.06,10:06
Ak by to platilo, už dávno by sme tu o tom debatovali a za mnoho rokov boli sociálkou naháňaní, že sme niečo "papierovo" dlžní . Môj názor na vec.