denizlata
23.02.17,20:34
Dobry vecer moj otec dnes zrazil chodca, pricom bol namieste mrtvy. Pan nemal reflexne prvky, bol obleceny cely v ciernom. Znacku prechod nebolo vidno prekryva ju ina znacka. Viem poskytnut aj foto. Otec nenafukal. Co mame robit? prosim poradte mi
buchač
23.02.17,19:42
Len čakať........čo iné by si chcel ?
alaya1
23.02.17,19:44
Najst otcovi pravnika
Terezia13
23.02.17,19:56
málokto si vie predstaviť tie nervy, napätie a atmosféru v rodine, ale musíte sa v prvom rade ako-tak ukľudniť, áno, je to hrozné, to bude človeka prenasledovať dlho, ale musíte pochopiť, že sa to stalo a nedá sa to zmeniť, možno ísť k lekárovi a niečo na upokojenie, ostatné už bude s otcom riešiť polícia a podľa toho sa musí riadiť, otcovi musíte byť teraz veľkou oporou ale nevtieravo, tiež by bolo asi dobré sa radiť s právnikom a nech ho zastupuje
jslancik
24.02.17,05:13
Čakať... A pomaly sa pripravovať na pravdepodobne možnosti... Bolo to na prechode, pravdepodobne v obci... Nepíšeš nič o rýchlosti. Ze značku prechodu prekrýva iná značka je blbosť. Netelefonoval náhodou? Alebo co robil, keď za nevenoval riadeniu? Môže mať veľké problémy.
Oliwa
24.02.17,05:58
Musel ísť veľmi rýchlo /ak osobným autom/ - 100-120... Na prechode pre chodcov nezomierajú ľudia len tak...
buchač
24.02.17,06:02
Už včera večer som nad tým dumal.
Žeby toto ? Lebo by aj všetko sedelo....viď
http://videoarchiv.markiza.sk/video/televizne-noviny/prve-televizne-noviny/59460_prve-televizne-noviny
jslancik
24.02.17,06:05
To zas až tak asi nie. A koľko išiel tuto Lipsic? A závisí to od mnohých okolností. Auto, kondícia chodca, ako ho auto trafilo, atd atď. Niekomu stačí, že sa zlakne a môže z toho umrieť.
Oliwa
24.02.17,06:06
buchač: Schopnost porozumenia citaneho textu je zakladnym predpokladom akejkolvek debaty.
Buchy, veď čítaj... Nie "dnes večer", ale "Dobrý večer"...
ivka70
24.02.17,06:07
ty si dopravny expert? napr. medializovany pripad Lipsic - dokazali ze isiel max. 60 a v meste na osvetlenej ceste ..... vysledok rovnaky
Ing. Ľubomír Janoška
24.02.17,06:37
Ešte si sa nestretol so spackaným dopravným značením?
jslancik
24.02.17,06:56
hej, videl som značku obce vrastenú do nejakého kriaku. v prípade, ktorý popisuje tuto chalan, značku "prekrýva" iná. ale iba v určitom momente sú v zákryte.
mimochodom, keď si to tak uvedomujem, značky "prechod pre chodcov" vôbec neregistrujem. a ešte nikdy som nikoho nezrazil, klop klop...
KoxXxo
24.02.17,06:59
moj otec dnes zrazil chodca
buchač
24.02.17,07:00
Oliwa (Dnes 07:58) Musel ísť veľmi rýchlo /ak osobným autom/ - 100-120... Na prechode pre chodcov nezomierajú ľudia len tak...
================
Možno šofér auto tlačil = prispôsobil sa stavu vozovky a iným okolnostiam podľa vyhlášky.
Starký na prechode to videl, začal sa rehotať a padol sám pod auto.
-------------------------
Pozrela si video ?
Ak ide o hentú skutočnosť, tak určite tam nešiel 100-120 !!!
jslancik
24.02.17,07:21
Oliwa, kto tu hovorí niečo o čítaní s porozumením? :D
vicktor
24.02.17,08:06
"začal sa rehotať a padol sám pod auto"
buchac, toto je dost tazka tema, nemusis pisat taketo nevhodnosti.
misoft
24.02.17,08:21
jslancik: Prečo blbosť - poznámka o prekrývajúcich sa značkách?
Prejdi sa niekedy po komunikáciách a pozri sa, ako sú "spackané" niektoré zvislé dopravné značky. Niekedy pootočené, oprckané, zarastené vegetáciou, zakryté napr. aj stĺpom, prekryté inou značkou, ktorá je postavená 10-15m pred druhou dosť nevhodne.
Takže - i keď je to smutné - polícia pri vyšetrovaní je povinná všetko preveriť - vykonať rekonštrukciu a tam sa môže napr. zistiť, že zvislé dopravné značenie nebolo viditeľné, vodorovné dopravné značenie (zebra) na vozovke nebola zreteľná - a už hneď vzniknú pochybnosti o tom, či vodič mohol o priechode vedieť, či bol na to značením upozornený.
jslancik
24.02.17,08:24
žiaľ, chodec má prednosť aj keď neprechádza po prechode pre chodcov. Vodič ho nemá právo zraziť, aj keď to nasrdí...
misoft
24.02.17,08:30
Nuž budeme polemizovať. Tmavá ulica, priechod neoznačený, resp. skôr neoznačený ako označený. Chodec vstúpi 10-15m pred vozidlom na vozovku, celý v čiernom - a vodič mu má dať prednosť - OK, Ale čo chodec? I ten je účastníkom cestnej premávky, i ten musí dodržiavať isté pravidlá. Okrem toho - chodci u nás nemajú ABSOLÚTNU prednosť!
A ako píšeš - vodič NEMÁ právo zraziť..... je to ako keby si napísal - chodec MÁ právo kedykoľvek skočiť pred vozidlo. To by potom nesmeli jazdiť tie vozidlá (hádam iba ak povozy ťahané volmi).
Oliwa
24.02.17,08:41
Buchačov nick... Začal riešiť, že či k zrážke prišlo určite večer a nie ráno... Tak som mu len jemne pripomenula, čo on vždy tak rád druhým, že nevedia čítať... Po mojom komente to samozrejme hneď vymazal... a zostal iba môj komentár, ktorý tým pádom stratil zmysel, ale nechala som ho... Nekopírujem komplet celé komentáre, ako to robí on, veď - načo aj...
Oliwa
24.02.17,08:55
vicktor, súhlas... toto je veľmi ťažká téma... hlavne pre druhú stranu... osobná skúsenosť je neprenosná...
jslancik
24.02.17,10:20
a nič v zlom, otec je nevidiaci? alebo mu nesvietili svetlá? prepáč, ale neverím, že v takej rýchlosti pri plnom venovaní sa riadeniu nevidí človeka na prechode pre chodcov. predpokladám, že možno na okamih odvrátil zrak od cesty na niečo možno v aute, možno pri ceste, a stalo sa... Nuž ale to bude posudzovať súd. Veľa šťastia.
buchač
24.02.17,11:14
MIMO TÉMY !

Oliwa (Dnes 10:41) Buchačov nick... Začal riešiť, že či k zrážke prišlo určite večer a nie ráno... Tak som mu len jemne pripomenula, čo on vždy tak rád druhým, že nevedia čítať... Po mojom komente to samozrejme hneď vymazal... a zostal iba môj komentár, ktorý tým pádom stratil zmysel, ale nechala som ho... Nekopírujem komplet celé komentáre, ako to robí on, veď - načo aj...
----------------------------------
Kopíruj aj Ty.

Nevymazal, ALE upravil a to je kurwa veľký rozdiel !
Nemienil som vypisovať, že som upravil...atď.
Mohla si kľudne vymazať ten svoj....ALE Ty si sa rozhodla inak.
Že kopnem si a robíš to pravidelne aj iným.

=========================
=========================
Amstrad (Dnes 11:45) buchac to robi pravidelne - svoje hrdinsky vymaze a ostane tu len ....................
------------------------------------

Chlape môj nepevný...Teba ja mám tak hlboko vprdely, že ani reagovať na Tvoje drísty nemienim.
Prirovnal by som Ťa k taikovi...si podobný pošuk.
Chobot
24.02.17,13:38
jslancik: "a nič v zlom, otec je nevidiaci? alebo mu nesvietili svetlá? prepáč, ale neverím, že v takej rýchlosti pri plnom venovaní sa riadeniu nevidí človeka na prechode pre chodcov." - Nehovor "hop", kým sa ti niečo podobné nestane. Ja som zrovna včera išiel večer domov autom. Oproti išiel pomaly autobus, ešte som sa čudoval, že ide tak pomaly do kopca. Zrazu sa predo mnou objavili 2 chodci, ktorých autobus púšťal na prechode. Ešte že som išiel pomaly, asi 30, tak som stihol pribrzdiť.

Ten autobus ma tak osvetlil, že som tých chodcom medzi nami nevidel. Až keď sa dostali predo mňa.
bubkoch
24.02.17,16:20
zase jeden nevinny chudak co doplati na dementnu slepotu chodcov ...
ja toto nepochopim, auto je osvetlene jak vianocny stromcek a ten hlupak kde pozera ze vojde autu do cesty ?
ci si mysli ze prečura fyzikalne zakony ?
ok, chodec ma za urcitych okolnosti prednost a pod., ale tiez ma aj nejake povinnosti a kurwa nevynucujem si nasilu prednost ked vidim ze auto nezastavuje ...
99% nehod by nebolo keby sa chodci nespravali ako teľata
Ing. Ľubomír Janoška
24.02.17,16:40
Ešte doplním špecialitu slovenských miest a obcí - neosvetlené prechody pre chodcov.
sosak
24.02.17,16:49
Možno pomôže:
Často sa stáva, že vodič po traumatizujúcom zážitku nevyhľadá kvalifikovanú právnu pomoc a je sám vystavený trestnému konaniu, ktoré mu spôsobí ďalšiu enormnú psychickú záťaž. Vodiči najčastejšie robia chybu v tom, že v rozrušení po nehode podrobne vypovedajú o jej vzniku a priebehu. V dobrej viere, že hovoria pravdu, podávajú neprijateľné a rozporuplné informácie v stave rozrušenia. Na objasnenie príčin nehody podaním vysvetlenia účastníkmi je dostatok času aj neskôr, po opadnutí prvotného šoku, prípadne aj za prítomnosti advokáta.“

Nad rámec zákona
Zabezpečiť klientovi advokáta síce je povinnosťou každej poisťovne, no len na konanie o náhrade škody, nie na trestné konanie.

Vo viacerých slovenských poisťovniach je však poistenie právnej ochrany v trestnom konaní súčasťou PZP.
Na čo je dobrá konzultácia s právnikom
V rámci konzultácie advokát informuje klienta o priebehu trestného konania a jeho možných výsledkoch, ako aj o jeho právach. Rozoberie s klientom dopravnú nehodu, vysvetlí mu pochybenia a porušenia dopravných predpisov, vyhodnotí jeho zodpovednosť aj okolnosti svedčiace v jeho prospech. Pomoc advokáta zároveň posilňuje povedomie klienta, že so svojim problémom nie je sám a že môže hovoriť o dopravnej nehode s nezávislým odborníkom.
http://poistovne.sk/31757-sk/buracka-poradime-ako-z-uzkych.php