milagros208
25.02.17,08:03
Zdravím. Z dôvodu neospravedlnenej neprítomnosti bola zamestnankyni daná dňa 13.09.2016 výpoveď podľa §63 ods. 3 písm. e/, aj napriek tomu, že boli dôvody na okamžité skončenie PP. Vo výpovedi sa píše, že výpoveď bola prerokovaná dňa 12.09.2016 so zástupcami zamestnancov. Avšak zápis s prerokovania sme nepriložili k výpovedi. Je niekde v zákone napísané, že to musí byť v prílohe výpovede? Zatiaľ som našla len zmienku o tom, že podľa §74 musí byť výpoveď prerokovaná so zástupcami zamestnancov a taktiež v §17 sa píše, že právny úkon, ktorý nebol vopred prerokovaný so zástupcami zamestnancov je neplatný. Zamestnankyňa argumentovala neplatnosť výpovede tým, že nebola prerokovaná so zástupcami zamestnancov. Taktiež chcem podotknúť, že zamestnankyňa po prvom neplatnom skončení PP /z roku 2014/ mala nastúpiť do práce 15.6.2016. Aj napriek výzvam zamestnávateľa do práce nechodila. Od 26.08.2016 jej bola vedená absencia. Dňa 13.09.2016 jej bola daná výpoveď, s ktorou nesúhlasila. Avšak do práce nechodila a okrem nesúhlasu s výpoveďou za celý čas dokedy PP trval, teda 31.12.2016 so zamestnávateľom nekomunikovala. Jednoducho čakala na skončenie výpovednej doby, ktorú som jej dala 3-mesačnú /aj napriek tomu, že stačila 2-mesačná/, aby mohla napadnúť platnosť výpovede. Dokonca zamestnávateľa obvinila z podvodu. A to z dôvodu, že ju uviedol zámerne do omylu, keď jej skončil PP k 31.12.2016 namiesto k 30.11.2016. A tak sa mohlo stať, že by nestihla termín na žalobu na neplatnosť výpovede. Ešte by som doplnila, že od 26.08.2016 do 31.12.2016 jej bola vedená absencia. Avšak aj za toto obdobie žiada o náhradu mzdy, keďže zamestnanec jej neprideľoval prácu podľa platnej PZ: Zámerom zamestnankyne bolo dosiahnuť, aby ju zamestnávateľ prepustil s dôvodu nadbytočnosti s odstupným, aj napriek tomu, že po celý ten čas mala inú prácu. K nám do práce nechodila, pretože v rovnakom čase pracovala tam.Ďakujem.