veni4282
25.02.17,18:15
Výbor v našej bytovke rozhodol, že majiteľom rozbitých schránok bude pošta doručovaná konkrétnej osobe žijúcej v bytovke. Som jedným z tých, čo má schránku rozbitú. Nebol som upozornený, nikto sa ma nepýtal, či s tou osobou súhlasím (nesúhlasím, mimochodom).
Rozbité schránky neriešia, kupujú kvietky a vianočnú výzdobu a teraz toto.
Viete mi niekto poradiť, ako môžem postupovať v tomto prípade?
Ak by to bola prvá takáto drzosť z ich strany, išiel by som to riešiť osobne. Ale permanentne šikanujú majiteľov bytov. Už by som to chcel riešiť inak, pretože evidentne sa s nimi po dobrom nedá.
Ďakujem.
Soňa K
25.02.17,17:19
Prečo si nedáš svoju schránku do poriadku sám ?
buchač
25.02.17,17:19
že majiteľom rozbitých schránok bude pošta doručovaná konkrétnej osobe žijúcej v bytovke.
============================
Konkrétna osoba by bola na hlavu postavená, ak by sa na hento podujala.
Soňa K
25.02.17,17:20
Presne tak, kto by sa chcel naťahovať so susedmi kvôli listom a novinám.
Mária27
25.02.17,17:31
Oznám na poštu, kam ti majú poštu doručovať.
veni4282
25.02.17,17:33
Konkrétna osoba sa na to podujala. Je to nepríjemná stará dáma, jej dôvody si môžem len domýšľať...
Soňa K
25.02.17,17:34
Prečo si nedáš svoju schránku do poriadku sám ?
veni4282
25.02.17,17:37
Z princípu. Práve pre ich praktiky voči majiteľom.
veronikasad
25.02.17,17:37
Len pošty bytového družstva, ktorá sa doručuje inak ako prostredníctvom Slovenskej pošty?
veni4282
25.02.17,17:41
Áno, toto riešenie mi takisto napadlo a je použiteľné a racionálne. Ďakujem.
Asi som nie úplne presne vyjadril - skôr by som potreboval ich priamo riešiť iným spôsobom, radikálnejším, pretože to je každú chvíľu niečo z ich strany a už ma prestáva baviť každú chvíľu niečo riešiť.
Soňa K
25.02.17,17:42
Tak si behaj z princípu pre poštu k starej dáme.
Dáša_
26.02.17,07:32
najradikálnejšie riešenie je, že byt predáš a kúpiš iný tam, kde ti budú susedia vyhovovať. Alebo rovno dom.
sito
26.02.17,21:36


Poštové; schránky bývajú v dome zvyčajne na takom mieste, ktoré dom reprezentuje aj pred návštevami v dome, jeho bytoch, že? Ak je zničená len tvoja schránka, povedia si, no to je riadne hovadao. Ak ich je viac, tak množné číslo.



 



Bytové družstvo, správca domu, výbor v bytovke, zástupca vlastníkov, vlastníci bytov v dome môžu rozhodovať o spôsobe doručovania ročného vyúčtovania, predpisu zálohových platieb, ročný plán opráv, atď. Od roku 2007 si správcovia domov do zákona presadili poskokov, zástupcov vlastníkov. Oni ho doručujú, zvyčajne oproti podpisu, doporučene. Niektorí správcovia to však vedia zneužívať, keď máte zástupcu už len on je oprávnený konať, ostatní nie.



 



(1) Vlastník bytu alebo nebytového priestoru v dome má právo a povinnosť zúčastňovať sa na správe domu a na schôdzi vlastníkov hlasovaním rozhodovať ako spoluvlastník o všetkých veciach, ktoré sa týkajú správy domu, spoločných častí domu a spoločných zariadení domu, spoločných nebytových priestorov, príslušenstva a pozemku."



 



Takže o tvojej osobnej pošte, kto ti ju bude preberať rozhodovať nemôžu!  Pošta by ti mohla oznámiť, že do rozbitej schránky ti nebude doručovať poštu, na pošte si ju máš prebrať. To by šlo. Ale družstvo, výbor, že by mohol?  Ak predsa, tak to tam máte riadny grupač, sexujete sa tam riadne. O tom napíš "... pretože to je každú chvíľu niečo z ich strany a už ma prestáva baviť každú chvíľu niečo riešiť." " target="_blank" title="http://www.porada.sk/t294764-bytove-druzstvo-svojvolne-urcilo-prijmatela-mojej-posty.html#">">http://www.porada.sk/t294764-bytove-druzstvo-svojvolne-urcilo-prijmatela-mojej-posty.html#">



 



Inak, ak máš len vytrhnuté dvierka, daj si igelit. Niektorí si ho aj na okná, ak nemajú sklo.





Poštové schránky bývajú v dome zvyčajne na takom mieste, ktoré dom reprezentuje aj pred návštevami v dome, jeho bytoch, že? Ak je zničená len tvoja schránka, povedia si, no to je riadne hovadao. Ak ich je viac, tak množné číslo.

Bytové družstvo, správca domu, výbor v bytovke, zástupca vlastníkov, vlastníci bytov v dome môžu rozhodovať o spôsobe doručovania ročného vyúčtovania, predpisu zálohových platieb, ročný plán opráv, atď. Od roku 2007 si správcovia domov do zákona presadili poskokov, zástupcov vlastníkov. Oni ho doručujú, zvyčajne oproti podpisu, doporučene. Niektorí správcovia to však vedia zneužívať, keď máte zástupcu už len on je oprávnený konať, ostatní nie.


(1) Vlastník bytu alebo nebytového priestoru v dome má právo a povinnosť zúčastňovať sa na správe domu a na schôdzi vlastníkov hlasovaním rozhodovať ako spoluvlastník o všetkých veciach, ktoré sa týkajú správy domu, spoločných častí domu a spoločných zariadení domu, spoločných nebytových priestorov, príslušenstva a pozemku.


Takže o tvojej osobnej pošte, kto ti ju bude preberať rozhodovať nemôžu! Pošta by ti mohla oznámiť, že do rozbitej schránky ti nebude doručovať poštu, na pošte si ju máš prebrať. To by šlo. Ale družstvo, výbor, že by mohol? Ak predsa, tak to tam máte riadny grupáč, sexujete sa tam riadne. O tom napíš... pretože to je každú chvíľu niečo z ich strany a už ma prestáva baviť každú chvíľu niečo riešiť.


Inak, ak máš len vytrhnuté dvierka, daj si igelit. Niektorí si ho aj na okná, ak nemajú sklo.
afrikánka
26.02.17,22:06
ENIGMA ?
sito
26.02.17,22:15
Admina, nie mňa sa ...
afrikánka
26.02.17,22:25
To je asi "fuk", že koho.....
sito
26.02.17,22:27
Poštára! Sa treba ...
robovi
26.02.17,22:36
Ked mas podozrenie, ze neopravnene rozhoduju vo veciach, v ktorych nemozu, kludne to daj na sud. Daj to tomu vyboru na vedomie a uvidis.
Ak chces naozaj riesit len svoju postu, tak si vytvor P.O.Box na najblizsej poste a si za vodou. Tam ti to neroztlcie nikto.