Bohust
25.02.17,18:42
Mám svoj pozemok ako podnikatel. Vo svojom areáli chcem postaviť multifunkčné ihrisko a plavecký bazén pre vlastné potreby a ako reklamu čo chceme ponúkať na výstavbu. Co potrebujem? Celé stavebné konanie?
Ďakujem
ivka70
25.02.17,18:54
Urcite. Aj na postavenie bilbordu ho treba :)
buchač
25.02.17,19:34
Potrebuješ preštudovať zákon !!!

------------------------------------------

STAVEBNÝ PORIADOK

ODDIEL 1
ZÁKLADNÉ USTANOVENIA

§ 43
Stavba

(1) Stavba je stavebná konštrukcia postavená stavebnými prácami zo stavebných výrobkov, ktorá je pevne spojená so zemou alebo ktorej osadenie vyžaduje úpravu podkladu. Pevným spojením so zemou sa rozumie

a) spojenie pevným základom,

b) upevnenie strojnými súčiastkami alebo zvarom o pevný základ v zemi alebo o inú stavbu,

c) ukotvenie pilótami alebo lanami s kotvou v zemi alebo na inej stavbe,

d) pripojenie na siete a zariadenia technického vybavenia územia,

e) umiestnenie pod zemou.

(2) Reklamná stavba je stavebná konštrukcia postavená stavebnými prácami zo stavebných výrobkov, ktorá je pevne spojená so zemou podľa odseku 1 písm. a) až d) alebo upevnená strojnými súčiastkami alebo zvarom o pevný základ na zemi alebo ktorej osadenie vyžaduje úpravu podkladu a ktorej funkciou je šírenie reklamných, propagačných, navigačných a iných informácií viditeľných z verejných priestorov. Reklamné stavby sa na účely tohto zákona členia podľa veľkosti informačnej plochy na

a) reklamné stavby, na ktorých najväčšia informačná plocha je menšia ako 3 m2,

b) reklamné stavby, na ktorých najväčšia informačná plocha má veľkosť od 3 m2 do 20 m2 a

c) reklamné stavby, na ktorých najväčšia informačná plocha je väčšia ako 20 m2.

(3) Najväčšou informačnou plochou podľa odseku 2 sa rozumie kolmý priemet jednej najväčšej informačnej plochy umiestnenej na reklamnej stavbe na zvislú rovinu podľa projektovej dokumentácie predloženej stavebnému úradu.
Miloš Mičega - CIMOM TN
26.02.17,04:49
V prvom rade treba pozrieť do Záväznej časti územného plánu.
Potom, ak sa takéto niečo dá v danom území stavať, tak nastupuje územné a stavebné konanie.
buchač
27.02.17,05:41
Ja viem, zákony sú niekedy neužitočné, ale ja som v tom nevinne.
vicktor
27.02.17,12:06
To ano, ale maloktory bol postaveny v sulade s legislativou ("na bielo") ...