sally17
26.02.17,10:50
Dobrý deň, potrebovala by som poradiť resp. pomôcť. V mojej súčasnej práci pracujem 2 a pol roka, je to obchod so športovým oblečením, kde odpracujem okolo 180 hodin mesačne 10 hodín na krátky-dlhý týždeň, čiže veľa hodín za odmenu cca 500 eur, poslednú dobu som zháňala novú prácu, hľadala som niečo ako administratívne práce poprípade učtovníctvo, kedže som skončila ekonomicku strednú školu a vysokú školu ktorá sa zaoberala verejnou správou. Bola mi ponúknutá práca na živnosť, vlastne vedenie účtovníctva pre jednu väčšiu firmu v našom okrese. S tým, že oni si ma zaučia, čiže moja otázka znie riskovali by ste prácu ( možno povedať, že istú prácu, kde zarobíte 500 eur , ale nič viac od života nemožte požadovať, len istotu že dostanete tych 500 eur ) na neučito, alebo by ste riskovali, skúsili niečo nové, pretože ma to ťahá veľmi, len potrebujem asi niečo ako uistiť sa. Dakujem za vaše rady :)
veronikasad
26.02.17,10:03
Ucto budeš robiť vo firme, na ich Pc v pevne stanovenom pracovnom čase? Plánuješ ho robiť aj pre ďalších klientov?
Katy a R
26.02.17,11:07
Ako učtovníčka určite vieš, že aké sú rozdiely zamestnanec vs SZČO. Výhody a nevýhody. (aj čo je závislá práca)
Je to na tebe, či skúsiš, alebo nie. Ako by sme ťa mali uistiť? Každému vyhovuje niečo iné ... a ty poznáš konkrétne podmienky - aj čo by ťa bavilo ... atď.
držím palce :)
jslancik
26.02.17,16:20
To závisí od tvojich záväzkov. Ak vieš, že máš hypotéku a na bývanie nutné potrebuješ x stoviek mesačne, tak je to iné ako keď nemáš žiadne takého záväzky. Bez záväzkov sa ľahšie vymýšľa.
IvetaH
26.02.17,16:30
Spočítaj si, či nakoniec v čistom nebudeš mať ešte menej peňazí a viac práce a zodpovednosti. Tá živnosť zas nie je sranda.
Soňa K
26.02.17,19:20
Máš okolo 28 rokov ? To je vek, kedy sa treba snažiť a ísť do rizika. Kedy inokedy ?
profesional
19.03.17,18:30
Živnosť má vtedy, ak chceš skutočne podnikať. A nie len u ďalšieho zamestnávateľa obchádzať pracovnoprávne predpisy.