libus72
12.07.06,12:29
Milí Poraďáci, poprosila by som Vás o radu,
do firmy sa kúpil notebook za cca 69 000Sk,
OS Windows za cca 20 000Sk,
Windows office + myš za cca 9000Sk
a operačná pamäť za cca 6500Sk
- na každú vymenovanú položku sme dostali zvlásť faktúru, teda spolu 4 faktúry.
Chcem sa opýtať že zaradiť do dlhodobého majetku a nastaviť odpisy
1. to mám všetko ako jeden celok na 042 teda Notebook + všetok softvér k tomu
2. alebo iba Notebook na 042 a ostatok na 041 spolu
3. alebo všetok nehmotný majetok-softvér do spotreby na 501xxx-DNH?keďže cena NM je pod 60 000Sk...?
ďakujem pekne za radu :confused:
Vladimír Ozimý
12.07.06,10:45
no takto mysku by som priratal k cene notebooku a aj operacnu pamat to je myslim nejaka vec co sa vklada do notebooku myslim...OS windows by som bral spolu s officom ako software do 50000 Sk do spotreby...
KEJKA
12.07.06,10:47
aj ked sú to osobitné faktúry, tak by som to všetko účtovala na 042 a zaradila ako celok NB + SW + myš.
Výnimka by bola, ak by ten soft bol multilicencia.
Nandrolon
12.07.06,10:50
ja by som dal ako dlhodoby majetok:
notebook 69000
OS WINDOWS 20000
a operacnu pamat /zrejme rozsirenie ram/ 6500
-toto by som dal na 042
a 9000 by som dal na 518-kedze nejde o operacny system, ale normalny uzivatelsky program, bez ktoreho je mozne fungovat.../napr. freeware nahrady/
-mozes to ale s uplnym kludom dat vsetko spolu ako notebook, kludne si to obhajis zase tym, ze je ten office OEM verzia /urcite bude/ a je teda neprenosna na iny PC...
--osobne by som ale zauctoval ten office osobitne, tak ako som uviedol na prvej moznosti
Nandrolon
12.07.06,10:52
aby som este podotkol, operacny system MUSI ist do ceny hardware !!!

---inac niekto mal asi dobry kseft, ked kupil operacny system osobitne a za 20000, co je to prosimta za win, zeby pozlateny :-)))
Vladimír Ozimý
12.07.06,10:53
no ano ale ber me to tak sucastou pocitaca je nieco co sa neda pouzit niekde inde uvazujem tak ze operacny system je Nehmotneho charakteru, ked sa mi pokazi pocitac mozem kupit novy a nainstalovat ho...neviem tu by som polemizoval 50/50
Nandrolon
12.07.06,10:59
Vladimir:
ak sa ti pokazi pocitac, kupis si novy a nainstalujes operacny system s predosleho, ktory si mal legalne zakupeny /vacsinou 99,9 % OEM VERZIA/, tak ho mas vlastne nacierno..., pretoze oem verzie su NEPRENOSNE na iny PC...
dalsia vec, PC bez operacneho systemu je nepouzitelna schranka, preto musi byt sucastou ceny, lebo inac nie je schopny bez neho zabezpecovat prijem v sulade so zakonom o dani z prijmu...
Bez MS OFFICU mozes fungovat, nakolko je to iba nadstavba a teda ked ho nechces, mozes si zadarmo stiahnut urcite "freewarove nahrady, napr. z netu.../

...i ked pravda je taka, ze vrtat sa da do vsetkeho, ale musis ich pri kontrole presvedcit o svojej pravde...

PS: prave teraz zaradujem jednu fakturu: notebook 25600 + MS OFFICE 7600,-
- davam to spolu, lebo je to na jednej fakture a nie je tam vyfakturovany operacny system, takze sa moze predpokladat, ze je "pri tom office", keby tu bol aj OS, kludne to dam osobitne...
Braňo
12.07.06,11:13
Žasnem z ceny Windows 20.000,- SKK. Bežná cena je 5200,- SKK za verziu Windows XP Professional OEM. Žeby mal niekto rabat 385% :eek: ? Prečo si sa neporadila na porade. Dal by som Ti ešte zľavu 15%.
Vladimír Ozimý
12.07.06,11:17
ak je to takto (do pocitacov moc nevidim teda vobec), tak potom plne suhlasim OS windows do ceny pocitaca a office na 518 kedze je to do 50000 Sk
libus72
13.07.06,05:58
Žasnem z ceny Windows 20.000,- SKK. Bežná cena je 5200,- SKK za verziu Windows XP Professional OEM. Žeby mal niekto rabat 385% :eek: ? Prečo si sa neporadila na porade. Dal by som Ti ešte zľavu 15%.

That is not my bussiness...ja sa nerozumiem do tych cien, v tej fakture su aj nejake skratky okolo toho, neviem co znamenaju, ja som sa iba opytala co to je a bolo mi povedane ze OS...neriesim :cool: mna trapia tie odpisy a ako to zauctovat