monika.a
27.02.17,14:44
Spoločnosť Google vystavuje pre s.r.o. faktúry každý mesiac v texte je Google AdWords fakturovaná suma je napr. 510 EUR a vo faktúre je rovno riadok kde je napísané záznam o prijatých platbách-automatická platba kartou prijatá suma 450 eur a táto suma aj odíde z firemného účtu - google si to sám sťahuje, tým pádom je každá faktúra v salde ako čiastočne neuhradená. Moja otázka ako viem v účte tie faktúry zo salda vyradiť, či je to vôbec možné, oni totiž doplatené nikdy nebudú, bolo mi to vysvetlené tak, že firma má nejaké kredity (netuším aké) a tie sa započítavajú a potom sa doplatí len rozdiel...pre mňa ako externú účtovníčku nepochopiteľné, keďže o žiadnych kreditoch nemám prehľad a majiteľ firmy mi ani nič viac k tomu povedať nevie, len že faktúry si vyrovnané, v salde však zostávajú, viete mi poradiť ako to môžem vyradiť?
Soňa K
27.02.17,15:10
Vyzerá, že Ti chýbajú doklady o kreditoch, zapoctoch a i.
Soňa K
27.02.17,15:11
Odpis rozdiel do nedanovych nákladov.
monika.a
27.02.17,15:29
Snazila som sa ziskat ich od majitela povedal ze nic ine nema...tak ja sa k nim nemam ako dostat
Soňa K
27.02.17,18:07
Niekde to musia mať dohodnuté. V zmluve ?
Kája.
27.02.17,19:31
Toto začal robiť Google asi od polovice minulého roka, ale postupne si všetky platby posťahovali, pri niektorých faktúrach to bolo až po troch mesiacoch.
monika.a
28.02.17,07:00
presne prvú mám v júni a potom každý mesiac ale za celý ďalší polrok si nič dodatočne nestiahli, nechápem tomu
Kája.
28.02.17,07:33
Pozri dobre tie faktúry. Hore je cena služby, dole sú platby. Ja som v novembri robila kvôli nim dodatočné DPH, lebo zúčtovala som faktúru za november, suma bola, tak to a keď som si to potom kontrolovala tak som zistila, že hore suma za službu bola 0 € a dole bola stiahnutá platba a bola to presne suma, čo som mala predchádzajúce 4 faktúry len čiastočne uhradené.
monika.a
28.02.17,07:37
mne tak prišla iba raz faktúra tuším teraz v januári že platba bola vyššia ako fakturovaná suma, ale ja mám za ten pol rok neuhradené cca 200 eur a v januárovej navyše stiahli len niečo okolo 15 eur...keď to je ťažko možno tam k tomu aj nejaké doklady iné sú, ale dostať ich od majiteľa je nemožné a keď mu pošlem zostavu neuhradených, tak mi povie, že prečo to tam figuruje, keď to je zaplatené, ale veď ja to nemôžem len tak odtiaľ vyhodiť
Kája.
28.02.17,08:31
Pozri si dobre faktúry, či náhodou nemáš tak ako ja, že faktúra 0, ale platba stiahnutá. Ja som si to na prvý raz nevšimla a zaúčtovala si platbu priamo do nákladov a keď som kontrolovala tie faktúry z platbami, tak som zistila, že v novembri si len stiahli peniaze ale nefakturovali mi nič, ale faktúru ako papier som mala.
dadulcek
01.03.17,13:11
Ja som si začala od nového roku účtovať len to, čo mám strhnuté z účtu.. cez záväzky.. lebo tiež som narazila na tento problém, že faktúra je na vyššiu sumu a strhnuté z účtu bolo menej. Na školení nám bolo povedané, že pri dodaní služby zo zahraničia nepotrebujem faktúru, pokiaľ obaja máme pridelené IČ DPH, hlavne čo sa týka služieb cez facebook, google a pod.. čo mi nedáva trošku zmysel, lebo číslo faktúry potrebujem do kontrolného výkazu
monika.a
01.03.17,13:14
do nákladov účtuješ iba to čo bolo skutočne zaplatené? aj túto sumu samozdaňuješ?
dadulcek
02.03.17,08:22
áno, do nákladov dávam len tú sumu, čo mi odíde z účtu. A túto sumu aj samozdaňujem.
Tiež som nepochopila systém ich fakturácie, lebo by mi tiež zostávali faktúry neuhradené..
Ale pokiaľ by si dávala rozdiel do nedaňových nákladov, tak aj DPH na výstupe by si musela pomerne krátiť, nie?
Alebo ako radí Kája, nechaj si faktúry zatiaľ neuhradené a uvidíš, či to nakoniec po niekoľkých mesiacoch budú strhávat tie platby alebo nie