Titi69
27.02.17,15:44
Dobry deň.Pracujem vo firme ktora funguje aj cez vikendy to znamena že ked mi vyjde pracovny vikend tak mam dva dni volna v tyždni.Zamestnavatel mi ale neumožni spojit tieto dni s dovolenkou tak isto ked mam volny vikend ta si možem dovolenku spojit len pondelok po volnom vikende v piatok pred volnym vikendom mi to tiež neumožni ma na to pravo.Dakujem pekne za odpovede.
Katy a R
27.02.17,15:07
cit kúsok z § 111 ZP (pozri celý):

(1) Čerpanie dovolenky určuje zamestnávateľ po prerokovaní so zamestnancom podľa plánu dovoleniek určeného s predchádzajúcim súhlasom zástupcov zamestnancov tak, aby si zamestnanec mohol dovolenku vyčerpať spravidla vcelku a do konca kalendárneho roka. Pri určovaní dovolenky je potrebné prihliadať na úlohy zamestnávateľa a na oprávnené záujmy zamestnanca. Zamestnávateľ je povinný určiť zamestnancovi čerpanie aspoň štyroch týždňov dovolenky v kalendárnom roku, ak má na ne nárok, a ak určeniu čerpania dovolenky nebránia prekážky v práci na strane zamestnanca.
Titi69
27.02.17,17:30
dakujem to som si precital ale nic konkretne som tam nenasiel takže asi može ked to nieje zakazane alebo len neviem citať mädzi riadkami
Katy a R
28.02.17,07:41
nečítaj medzi riadkami, hneď na začiatku máš že: " čerpanie určuje zamestnávateľ " .. máte plán dovoleniek... prípadne sa s ním dohodni - požiadaj, ale bez jeho súhlasu ... si nič "nespojíš"
Titi69
02.03.17,06:24
dakujem