victoria
12.07.06,14:25
Dobry den,
mam klienta ktoreho uctovnictvo som dostala. Od 1.3. mu vznikla povinnost platcu DPH. Vzhladom na to, ze poskytuje aj poistovacie sluzby poziadal DU o koeficient. Navrhol koeficient vo vyske 5% a ten mu DU aj schvalil. Akym sposobom mam premenit 5% na desatinne cislo koeficientu ? Mam to premenit desatinnym cislom 0,05?
Dakujem,
Vladimír Ozimý
12.07.06,12:28
no jasne ako inak...koeficient je maximalne štvormiestny a je to absolutne čislo nie percenta takže 0,05
KEJKA
12.07.06,12:29
kedže koeficient určuje podiel odpočitateľnej DPH z celkovej DPH na vstupe, ja by som to premenila na 0,95. teda ak celková DPH na vstupe pre prepočet koeficientom bude 10000 Sk, nárok na odpočítanie krát 0,95 bude možnosť odpočítať DPH vo výške 9500 Sk.
Vladimír Ozimý
12.07.06,12:36
no takto som neuvažoval ide o to čo tam napísal ak napísal že koeficient je 5% čo je kravina ale dajme tomu tak je to 0,05 čo by bol dosť malý...ale ak uviedol že podiel oslobodených príjmov je 5% tak by som bral variantu 0,95...takto by som to upresnil komplet
victoria
12.07.06,12:40
No mam tu pred sebou citaciu jeho ziadosti :
" v zmysle ň 50 ods. 3 druha veta si vas dovolujem poziadat o suhlas stanovenia koeficinetu na rok 2006 vo vyske 5% na odpocitanie dane podla § 49 ods. 4 zakona"

DU odpovedal iba ze suhlasi s pouzivanim navrhnuteho koeficientu.
Uctovnicka ktora mu robila danove priznanie za I.Q uviedla v rozpise internom ze pouzila koeficient 0,0086. Tak to uz vobec neviem ako :-(
Vladimír Ozimý
12.07.06,12:47
tak to je kravina :) nooo ak tam napísal že použije koeficient 5% inak neviem prečo to uvádzal v percentách tak by som bral bohužial 0,05% čím sa ukracuje hodne o dph na vstupe...i keď v ročnom zúčtovaní mu to vrátia ale tak sponzorovať štát..
ALBO
12.07.06,13:00
No mam tu pred sebou citaciu jeho ziadosti :
" v zmysle ň 50 ods. 3 druha veta si vas dovolujem poziadat o suhlas stanovenia koeficinetu na rok 2006 vo vyske 5% na odpocitanie dane podla § 49 ods. 4 zakona"

DU odpovedal iba ze suhlasi s pouzivanim navrhnuteho koeficientu.
Uctovnicka ktora mu robila danove priznanie za I.Q uviedla v rozpise internom ze pouzila koeficient 0,0086. Tak to uz vobec neviem ako :-(

Skusme takto:
napíšte čo robite a uvidime či je to ,05 alebo ,95
Napr. predaj PC ročny obrat 1mil
prenajom nehnutelnosti FO= oslobodene ročny obrat napr. 20 tis.


Z toho K= (zjednodušene) 1mil/1mil+20tis=0,98
ak by to bolo naopak :
prenajom oslobodený za 1 mil a predaj PC (zdaňované) obrat 20 tis tak vaš K by bol:0,02
Doplnene:
Ale toho textu by som sa priklaňala k tomu, že mate k 0,05.
victoria
12.07.06,13:13
Gro sluzieb ktore klient poskytuje je kategorie poistovacie sluzby. Na vstupe ma PHM, telefon a obcas nejaky rezijny material.
ALBO
12.07.06,15:32
Gro sluzieb ktore klient poskytuje je kategorie poistovacie sluzby. Na vstupe ma PHM, telefon a obcas nejaky rezijny material.

Tak potom je to jasne, poistenie a jeho sprostredkovanie su Oslobodene , takze vas K bude ten O.O5. Ale pozor, nie vsetky Fa budete prepocitavat K.
Pisete ze robite aj ciinosti, ktore ydanujete, takze Fa na PHM by mohla byt s K. Ale napr ciste teoreticky, len na vysvetlenie, ak by isiel na skolenie k poisteniu, z takej Fa by DPH neuplatnil vobec, ak by isiel na skolenie k daniam, tak z toho uplatni DPH koeficienzom.
victoria
15.07.06,09:50
Dakujem,
ano tomu rozumiem ze musim rozlisovat cinnosti ktore zdanit koeficientom a ktore vobec.

este raz vdaka