IvetaH
28.02.17,06:33
Mám kolektív akoby predajcov, ide im to dobre aj vďaka poslednému členovi kolektívu a ten má na starosti soft a úprava aplikácií v ňom a celá údržba. Je to šikovný chlapec, vytvoril predajcom niekoľko aplikácií, ktoré im šetria čas, sprehľadňujú a sprístupňujú množstvo údajov, výstupy a prezentácie skoro automatizovane, úplne super, predajca nemusí zabíjať čas administratívou a venuje sa tomu, čo je dôležité. Teraz sme navrhli odmeny a vyškrtli mi toho z môjho pohľadu mimoriadne dôležitého chlapca, lebo všetci si vedia vyčísliť prínosy a jemu ako vyčíslim prínos? S vysvetlením, že keby nie jeho, tak týždeň v mesiaci zabijú predajcovia administratívou som nepochodila. Najhoršie je, že to predkladám človeku, ktorý počítač zapne raz do roka, inak všetko musí mať na papieri. Som smutná.
Ing. Ľubomír Janoška
28.02.17,06:22
Ohodnotiť prácu programátora nie je ľahké ani pre profíka a nemožno očakávať, že ho ocení človek, ktorý má odpor k počítačom.
Chlapca nechajte ísť, nech sa presadí inde.
IvetaH
28.02.17,07:58
A robiť bude kto? Chlapec nemá malý plat, myslím, že na slovenské pomery je spokojný, ale mňa štve, že keď sa dávajú odmeny, tak nemá nárok, lebo niekto chce vidieť, že zvýšenie tržieb alebo zisku alebo inú merateľnú veličinu. A keby nie jeho, tak oddelenie je úplne niekde inde. Polovica predajcov bojovala pol mesiaca s excelom. A vďaka nemu už nemusia a venujú sa predaju.