dara58
28.02.17,08:38
Dobrý deň, počas neplateného voľna v roku 2016 /2,5 mesiaca/ som odvádzala soc. a zdrav.poistné ako samoplatca. Nakoľko si podávam daňové priznanie FO A sama mám tieto zaplatené odvody pripočítať na r.33, 33a, 33b daňového priznania k poistným príspevkom z potvrdenia od zamestnávateľa? Akú prílohu o zaplatenom poistnom mám priložiť k daňovému priznaniu?
evuš
28.02.17,08:34
Áno, vpíšeš tam i zaplatené poistné počas neplateného voľna....


..je tam i odkaz : 8) Vypĺňa sa na základe všetkých potvrdení (dokladov) o príjmoch zo závislej činnosti plynúcich zo zdrojov na území Slovenskej republiky a zo zdrojov v zahraničí a o zaplatenom povinnom poistnom preukazujúcich uvádzané skutočnosti vrátane dostatočnej identifikácie daňovníka. Údaje o príjmoch zo zdrojov v zahraničí sa uvádzajú v IX. oddiele. Súčasťou príjmov na r. 32 sú aj príjmy podľa § 5 ods. 7 písm. l) zákona a príjmy podľa § 5 ods. 7 písm. m) zákona, pri ktorých nie sú v príslušnom zdaňovacom období splnené podmienky pre ich oslobodenie od dane. Kópie potvrdení (dokladov) sú prílohami daňového priznania.

K DP priložíš od zamestnávateľa potvrdenie o príjme + kópie ústrižkov, alebo výpis z účtu o úhrade počas NV...
Bajkaf
09.02.18,16:11
Dobry deň... a v prípade, ze cely rok som mala neplat.volno. Ako postupovat? Dakujem za vas cas... ;)