Danisa
28.02.17,09:32
Mám zvukový záznam, ktorý si potrebujem prepísať a keď si ho otvorím v rôznych programoch, udáva mi to rôznu časovú dĺžku záznamu. Napr. vo formáte .mp3 mi udáva dĺžku cca 1 hodinu, ale vo formáte .wau je to 1:48. Je to možné?
Chobot
28.02.17,08:47
Táto otázka nemá hlavu ani pätu. Neviem vlastne, na čo sa pýtaš. V akom formáte to máš teda uložené? Formát .wau neexistuje. Je len formát .wav. A malo by to byť jedno, v akom formáte to je uložené, dĺžka zvukového záznamu je vždy rovnaká.

To máš uložené 2 zvukové súbory? Akú veľkosť má ten zvukový súbor? Koľko MB?

A otváraš len súbor tak, ako je uložený. Nemôžeš otvoriť súbor vo formáte mp3 ako nejaký iný.

Normálne si nainštaluj nejaký free audio prehrávač (napr. winamp, alebo vlc player) a tam si otvor ten súbor.
misoft
28.02.17,08:57
A) wau súbor neexistuje. Ale existuje wav súbor.
B) *.wav je nekomprimovaný súbor, *.mp3 je komprimovaný súbor.
C) Oba súbory majú pri prehrávaní rovnakú dĺžku (pokiaľ sa nekoprimovaný wav previedol na komprimovaný mp3 bez akejkoľvek editácie. Pokiaľ však sa pred prevodom upravoval pôvodný súbor (napr. odstraňovali sa pasáže s nulovou úrovňou zvuku - potom môže byť rozdielna dĺžka (práve o tie vynechané pasáže). Ale pokiaľ sa nič neupravovalo, len sa rovno konvertovalo - dĺžka záznamu je vždy rovnaká, rozdielna je veľkosť súboru. Pokiaľ teda máš rozdielne časy - buď bol pôvodný súbor "upravovaný" a potom skonvertovaný, alebo ide i dva rozdielne súbory rovnakej skladby. Treba si uvedomiť, že skladba "ABC" môže vo formáte *.wav i *.mp3 spoločne existovať na jednom disku. Takže ABC.wav i ABC.mp3 (rovnaká skladba, iné formáty súborov) fyzicky môžu "sedieť" vedľa seba.
misoft
28.02.17,09:29
Toto sa nepýtal: "udáva mi to rôznu časovú dĺžku záznamu. Napr. vo formáte .mp3 mi udáva dĺžku cca 1 hodinu, ale vo formáte .wau je to 1:48" - toto sa pýtal. Čítaj riadne zadanie!
Ing. Ľubomír Janoška
28.02.17,15:36
Editory zvukových záznamov by nemali vykazovať rozličnú dĺžku záznamov, nie je no to dôvod. Odlišná dĺžka sa ale môže prejaviť v editoroch videozáznamov ako dôsledok prispôsobenia audiostopy hrubšej kvantifikácii obrazového záznamu (24, 25, 30... obrázkov za sekundu oproti 44100, 48000... zvukových vzoriek za sekundu).
misoft
28.02.17,15:45
Ja ťa nepoučujem - upozorňujem, pretože často tu píšeš z cesty. A nevyskakuj.
Danisa
08.03.17,12:23
ďakujem
Danisa
08.03.17,12:26
Ďakujem za odpoveď, ospravedlňujem sa za preklep. K uloženiu zvukových súborov sa mi je ťažké vyjadriť, nakoľko som bola poverené iba zistiť odpoveď na otázku, ktorú som zadala a použila som všetky informácie, ktoré som dostala.
Chobot
08.03.17,13:31
Tak si nastav uhlomer, meria ti zle....