Bobos
12.07.06,15:20
Nedokážem sa rozhodnúť, či do svojej spoločnosti s.r.o., prijať spoločníka.Firma má dostatok zákaziek v stavebníctve, dostávam sa však do situácie, že som nútený zákazky odmietať nakoľko nemám možnosť ich vyfinancovať.Vidím možné riešenie práve vstupom spoločníka do firmy, je však to najlepšie?
Za názor, radu, alebo skúsenosť všetkým vopred ďakujem.
dana9
12.07.06,13:45
Nedokážem sa rozhodnúť, či do svojej spoločnosti s.r.o., prijať spoločníka.Firma má dostatok zákaziek v stavebníctve, dostávam sa však do situácie, že som nútený zákazky odmietať nakoľko nemám možnosť ich vyfinancovať.Vidím možné riešenie práve vstupom spoločníka do firmy, je však to najlepšie?
Za názor, radu, alebo skúsenosť všetkým vopred ďakujem.

Podľa mňa ani nie, pokiaľ by to mal byť niekto koho nepoznáš na 200%, tak je to vždy riziko, aj keď veľa závisí od rozdelenia podielov.

Neuvažuješ nad tým, že by si niekoho zamestnal?

dana :)
ayya
12.07.06,13:53
este ti tam tusim chyba moznost:
mal som, ale uz nemam a je to v poriadku


:D
ĽubicaV
13.07.06,17:58
Neodporúčam prijať spoločníka . Ak máš dosť zákaziek , radšej pritvrď platobné podmienky v zmluve o dielo / zálohy , termíny platenia ... /
Bobos
19.07.06,09:41
Ďakujem za príspevok a radu, neviem ako je to inde, ale ja podnikám v oblasti, kde je to práve naopak...Nemám šancu získať zákazky, pokiaľ by som mal záujem meniť platobné podmienky stanové klientom.
Som šťastný pokiaľ mám v zmluve splatnosť faktúr 30 dní, pozastávku 10% a zľavu za rýchlu platbu 3%...
Prajem pekný deň
va1ke
19.07.06,09:48
mimotemy Bobos my máme zase vo firme taký problém, že financie aj by boli len nemáme pracovnú silu. A zohnať teraz dobrého murára je problém.
suzuki
19.07.06,10:05
spoločníka do firmy asi nie,pretože by Ti mohol kafrať do rôznych vecí (aj keď aj toto sa dá udržať na uzde spoločenskou zmluvou) ale uvažoval si nad Tichým spoločníkom?
Bobos
20.07.06,18:45
Ďakujem za vyjadrenie sa k mojej téme, áno uvažoval som aj o niekom, kto by vstúpil do firmy ako tichý spoločník, no neviem.
Nebol by lepší spoločník, ktorý by tým, že má podiel, pre firmu aj niečo urobil?
Bobos
Bobos
20.07.06,18:49
Ahoj va1ke, to som trošku prekvapený, moja firma realizuje zákazky iného typu a murárov nezamestnávam, ale poznám spolahlivých a skutočných odborníkov, ktorý prácu nemajú...
Bobos