uctoeva
12.07.06,15:54
Prosila by som Vás poradiť.
Spoločnosť s.r.o. vyslala na sl.cestu zamestnanca,ktorý sa ubytoval na internáte strednej školy.Ako doklad o zaplatení mu bol vystavený len príjmový pokladničný doklad. Vyčíslili tam aj DPH. Je takýto doklad daňovo uznaný náklad a môže si firma na základe len príjmového dokladu odpočítať DPH? Čo má obsahovať vystavený príjmový doklad?
No a druhý prípad ubytovanie u fyzickej osoby nepodnikajúcej.Táto mu vystavila taktiež príjmový doklad o ubytovaní? Môeme to uznať ako daňový náklad?
Ďakujem Vám za odpoveď. Moc by mi to pomohlo.
Vladimír Ozimý
13.07.06,05:52
no ubytovacie služby sú živnosťou jestli se nepletu tak nechapem ako mu mohol vystaviť doklad o ubytovani...jedine že by to bral ako príležitostnú činnosť čiže náhodnú ale pochybujem...čo sa týka toho príjmového tam je dôležité aby doklad obsahoval náležitosti faktúry...ale aj tak mal mu vystaviť fa a príjmový alebo potom príjmový z registračky inak to asi nejde.
renča1
13.07.06,07:10
Prosila by som Vás poradiť.
Spoločnosť s.r.o. vyslala na sl.cestu zamestnanca,ktorý sa ubytoval na internáte strednej školy.Ako doklad o zaplatení mu bol vystavený len príjmový pokladničný doklad. Vyčíslili tam aj DPH. Je takýto doklad daňovo uznaný náklad a môže si firma na základe len príjmového dokladu odpočítať DPH? Čo má obsahovať vystavený príjmový doklad?
No a druhý prípad ubytovanie u fyzickej osoby nepodnikajúcej.Táto mu vystavila taktiež príjmový doklad o ubytovaní? Môeme to uznať ako daňový náklad?
Ďakujem Vám za odpoveď. Moc by mi to pomohlo.


PPD, ako doklad je daňovo uznaný podľa § 19 ods.2) písm.d). Na základe PPD si odpočítať dph nemôžeš, musíš mať daň.doklad alebo doklad z ERP ,ktorý bude obsahovať nálež.podľa § 71 ods.2 . Doklad z ERP je podľa ods.5) zákona o dph.

U FO nepodnikajúcej by som ešte k PPD žiadala aj zmluvnú dohodu, že toho a toho dňa sa realiz.služby za ubytovanie. Na zmluve-dohode musia byť uvedené aj náležitosti ako adresa, rod.číslo , dôvod ubytovania atd…., suma totožná so sumou na PPD. Doklad od fo-nepodnikajúcej je daňovo uznaný. Fo – nepodnik.osoba uvediem len pre informáciu takáto osoba si bude tento príjem zdaňovať ako príležitost.príjem a naopak u teba to bude daňovo uznaný doklad podľa § 19 ods.2 písm.d) zákona o dani z príjmu.