Gažo
28.02.17,15:35
Zdravím Vás, vie mi niekto povedať, ako je to s odobratím VP v Nemecku pre alkohol, trest som zaplatil, doba zákazu uplynula už dávno(4 roky), môžem vycestovať? Co musím urobiť? Máte niekto skúsenosti?
misoft
28.02.17,15:42
Môžeš. Odobratie VP (teda zákaz viesť motorové vozidlo) platil len pre Nemecko. Pokiaľ si aj pokutu zaplatil (a máš nejaký doklad - je lepšie si takéto uchovávať) - nie je dôvod, aby si nemohol teraz znova jazdiť po Nemecku. Trest bol vykonaný, sankcie splnené.
Gažo
28.02.17,16:12
Máš skúsenosti? Nerád by som popr. do basy...?
misoft
28.02.17,17:03
Do basy? A za čo? Pokiaľ si v priebehu zákazu v Nemecku nič nevyviedol, dodržal si nariadenia ICH orgánov - nemajú dôvod ťa posadiť do basy! Aj u nich, ak niekto si splní podmienky trestu - je na neho hľadené ako na netrestaného.
Ak si myslíš to, čo si myslíš - kopa Slovákov by nesmela jazdiť po nemeckých, rakúskych, čreských vozovkách....
Gažo
28.02.17,17:08
Ok, ale vraj musím mať na papieri, že môžem jazdiť DE?, ináč je to marenie úradného príkazu...či čo. A vraj musím aj na nejaké testy???
misoft
28.02.17,18:22
Tak ako u nás, aj v Nemecku po ukončení trestu sa robí záznam. Takže už tam nebudeš (asi) ani figurovať, ako nejaká hľadaná osoba. A pokiaľ si dostal od nemeckého súdu ich líbesgríf s dátumom začiatku a konca, prilož si ho k vodičáku a keby náhodou - ukážeš a basta. Trest sa skončil, pokuta zaplatená - hľadí sa na teba ako na netrestaného. A pokiaľ máš platný VP (náš - plastová kartička) - platí i v DE.
Gažo
01.03.17,06:14
No hej, ale u nás keď ti zoberú vp pre alkohol, musíš na testy, kým môžeš znovu jazdiť, a že aj v DE musíš...?