abcd.kates
28.02.17,17:08
ak szčo nemá podnikateľský účet, ale len osobný a okrem podnikania sú tam rôzne osobné výdavky a aj príjmy, tak treba tento bank.výpis vôbec účtovať? myslím či musia pohyby sedieť aby sedel konečný stav na bankovom účte? alebo stačí zaúčtovať z tohoto výpisu len tie pohyby ktoré sa týkajú podnikania?
veronikasad
28.02.17,16:11
Účet máš nahlásený na DU?
veronikasad
28.02.17,16:13
Cca koľko pohybov mesačne súvisí s podnikaním?
jakubzemko
28.02.17,16:46
V prípade ak vediete účtovníctvo, treba zaúčtovať všetky pohyby. Ak vediete daňovú evidenciu, stačí zaznamenať iba pohyby, ktoré súvisia s podnikaním.
abcd.kates
28.02.17,17:05
z takých 30 pohybov mesačne máme asi 5 takých čo sa týkajú podnikania
veronikasad
28.02.17,17:22
Doporučujem oddeliť súkromné financie od podnikateľských. Na podnikanie nemusí používať typ účtu podnikateľský, treba ho však nahlásiť na daňový úrad
abcd.kates
28.02.17,17:26
ako oddeliť? vyberieme tie pohyby čo sa týkajú podnikania, a ostatné dáme ako nedaňové (osobné) ?
veronikasad
28.02.17,18:14
Založiť si samostatný účet (nemusí byť podnikateľský) a peniaze na osobnú potrebu previesť na súkromný účet a z neho platiť súkromné prevody a platby kartou
abcd.kates
28.02.17,18:50
hej, len platiť poplatky za dva účty :-(
trio trnava
02.03.17,15:41
Ja mam ten istý dotaz,aby sme sa vyhli platiť dva učty,ked ja mam napriklad možno tri pohyby a to prijmy suvisiace s podnikanim na sukromnom učte,treba proste viest danovu evidenciu?Tým sa to asi zjednoduší.Ak robím jednoduche učtovnictvo treba teda všetky pohyby na učte zapisovať?dakujem za odpovede
veronikasad
02.03.17,15:46
Ak nezarobíš 6€ mesačne na bankové poplatky tak podnikanie radšej ukonči ...
Jarka 1
02.03.17,17:09
Na daňový úrad musíš nahlásiť účet, na ktorý ti chodia príjmy z podnikania. Ak na súkromný, tak nahlásiš súkromný a ak vedieš JÚ, tak musíš zaúčtovať aj všetky platby na osobnú spotrebu. A to ti žiadna účtovníčka nebude účtovať zadarmo súkromné platby. Takže máš jedno, či zaplatíš účtovníčke, alebo banke. Banka bude asi v tomto prípade lacnejšia. A ak si podnikateľ fyzická osoba, tak si otvor ďalší súkromný účet, ten má lacnejšie poplatky a ten používaj iba na podnikanie a nahlás na DÚ.

Ešte upozorním, že teraz musíš nahlásiť účet, ktorý si používal doteraz. Keď si založíš nový, tak ten nahlásiš v súvislosti s podnikaním a ten starý nahlásiš od kedy nie je používaný v súvislosti s podnikaním.
1maaja
02.03.17,18:21
Ziaden zakon neprikazuje , ze na podnikanie musi byt iba podnikatelsky ucet. Ucet moze byt aj na fyzicku osobu. Ale nemali by sa uhrady osobnej spotreby miesat z podnikatelskou cinnostou. Takze urcite mas sukromny ucet pre osobnu spotrebu. Zaloz si dalsi ucet na sukromnu osobu v internetovej banke cez internet. Do 4 prac.dni to mas doma. Poplatky neriesis ziadne. A tento ucet nahlasis na DU.
jakubzemko
03.03.17,05:15
Prečo vlastne niekto vedie účtovníctvo ak môže viesť daňovú evidenciu rovnakým spôsobom ako jednoduché účtovníctvo? Tomu som zatiaľ ešte nepochopil. Je to tak ako hovoríte. Ja súhlasím že na tri pohyby mesačne je úplne zbytočné si zakladať nový účet pokiaľ nevediete účtovníctvo. Avšak bankové poplatky by som si určite nedával do daňových výdavkov. Nemiešať podnikateľské financie so súkromnými je možno dobré, ale nie prikázané.