Majina
28.02.17,20:47
Ahojte.
Prosim o radu. Da sa zlegalizovat stavba postavena po roku 1976 s rozlohou 80 m2 aj bez stavebneho povolenia? Ide o hospodarsku budovu a nechcem zabijat cas a hlavne peniaze na taketo nieco. Chceme kvoli uveru zalozit dom a chcem hodnotu domu co najrychlejsdie previest na nas. Na katastri nam najskor povedali co mame robit. Vrazili sme prachy do papierov, kt.su nam teraz na dve veci lebo takuto vec, ze toto je velka stavba postavena v roku 1977 a neda sa len tak zapisat nam zabudli povedat
misoft
01.03.17,09:35
https://petras.blog.sme.sk/c/121446/Novy-stavebny-zakon-1Dodatocna-legalizacia-ciernych-stavieb-ostava.html
http://katasternehnutelnosti.sk/253-zapis-stavby-do-katastra-nehnutelnosti/


Nové stavby skolaudované v období od. 1. októbra 1976 do súčasnosti

Žiadosť o zápis stavby do katastra nehnuteľností
Rozhodnutie o určení súpisného čísla, ak ho má
Geometrický plán na zameranie stavby, ak stavba nie je zakreslená v katastrálnej mape
Kópia katastrálnej mapy, ak stavba už je zakreslená v katastrálnej mape

Vlastník sa zapíše podľa rozhodnutia o určení súpisného čísla.
Majina
01.03.17,15:26
Dakujem za radu ja som toto nasla na internete. Znamena to ze nemusim dat kolavdovat svabu?, pretoze ta hos.budova-sopa nie je skolavdovana ani v zivote nebude asi. Zdokladovat hu je nemozne take blocky by uz ani farbu nemali. My sme podali ziadost na katastri, tiez sme to dali vymerat a zakreslit na geom.plan, supisne cislo by nam starosta pridelil to nie je problem len ta dotycna na katastri tvrdi, ze je to velke a to treba dat skolavdovat a zapojit do toho stavebny dozor a bla bla. Je to len sopa, kt.potrebujeme max na rok a pol kvoli hypoteke a zda sa mi zbytocne do toho vrazat prachy ked ich viem vyuzit inak a uprimne tym, ze sme vsetko okolo toho vybavili nas stalo 860€.
Ja som trochu v lese toto mi nic nehovori taketo papierovacky a uprimne nema nam kto pomoct aby nas neoklamali
Dakujem
misoft
01.03.17,16:06
Ako druh uveďte - hospodárska budova
A skúste tento postup http://www.porada.sk/t67049-legalizacia-stavby.html
Mária27
01.03.17,16:53
Načo to potrebuješ zapísať do katastra? Prevádzať možno aj nehnuteľnosti nezapísané v katastri nehnuteľností a to aj samostatne alebo spolu s hlavnou vecou, v prípade samostatného prevodu bez evidencie v katastri nehnuteľností a pridelenie súpisného čísla, postačuje jej zakreslenie v geometrickompláne, prípadne aj určenie súpisného čísla.
Pozri priložené súdne rozhodnutie (na konci)
Majina
02.03.17,16:01
Ja netusim...my potrebujeme zalozit dom aj s pozemkom kvoli hypoteke. Dom sme dali ohodnotit a je tam aj ta super sopa. Ked sa to zacalo riesit tak na katastri sme sa dopracovali k tomuto. Ja netusim co treba co nie.
Miloš Mičega - CIMOM TN
04.03.17,20:25
Dopracujete sa k tomu, že ťa stavba bola postavená pred rokom 1976.
Kto Vám poradil takú blbosť, že to máte postavené rok po účinnosti stavebného zákona, teda že už to musíte kolaudovať.
Teraz by ste to zlegalizovali jedine cez dodatočné povolenie stavby podľa par 88a SZ.
Majina
05.03.17,16:08
No svokrovci kupili pozemok v 77 sopa tam nebola....my sme to chceli zahrat na rok 76, ale na katastri vedia, ze tam v tom roku nic nebolo aspon ona tvrdila aj ked nic nam ako dokaz nedala