gerlach
01.03.17,05:23
Zdravím vás v TV....rezonuje že chceli ludí odpajat od energii...mna zaujíma či môžu po jednom nezaplateni odpájať ....Dávnejšie bolo v TV že odpojit vás môžu len ked po ročnom zúčtovaní nezaplatite dlh ....dakujem za odpovede
avalik
01.03.17,06:00
Odpoved najdes v zmluve s dodavatelom.
ivka70
01.03.17,06:05
Zvycajne je v zmluve, ze po upomienke a termine v nej uz nasleduje odpojenie. Za znovupripojenie sa potom celkom slusne zacvaka.
gerlach
01.03.17,07:51
Ale ved to mi je jasne mňa zaujíma čo hovorí zakon a nie ich zmluvy .....99 precent si zmluvu neprečíta ...oni do zmluvy napíšu čo sa im hodí
buchač
01.03.17,08:00
Zákon si vyhľadaj sám....to nie je problém.

Po jednom nezaplatení určite neodpoja.
Lenže aj to neuhradenie platby do určitého termínu má potom svoj následok = odpojenie.

Pár krát sa mi stalo, že som nezaplatil včas SIPO.
Do pár dní došla poštová poukážka na úhradu...aj s patričným upozornením.
Samozrejme, že došlo aj nové SIPO...takže platba v daný mesiac zdupľovaná.

Si myslíš, že dodávateľ bude čakať donekonečna na love ? Dokonca až po ročnom zúčtovaní ? Hehe...dobrý fór, to v ktorej TV dávali ? Alebo si zle pamätáš, alebo si zle pochopil.

Nuž omyl, takto to nefunguje.
Odpoja. Ak nezaplatíš, ešte aj pozdrav od exekútora fásneš.
gerlach
01.03.17,08:06
takže si 100 percent presvedčeny že spotrebitelska zmluva medzi dodavatelom energii a tebou je v súlade zo zákonom ????
buchač
01.03.17,08:13
Nejde o moje presvedčenie...a ani o zákon.

Elektrinu máš ? Máš !
Treba platiť ? Treba !
Ja platím...mám nastavené platby na dvoch miestach.
Na oboch som mal preplatok...toť včera mi došlo vyúčtovanie z chalupy.

Zmluvu proste neriešim...ak sa Ti nepáči, tak zmeň dodávateľa. Je ich k dispo viac.
Ing. Ľubomír Janoška
01.03.17,09:01
zákon to neobmedzuje
misoft
01.03.17,09:19
gerlach - pokiaľ narážaš na to medializované.... jednoducho prišlo niekomu vyúčtovanie za minulý rok, pozeral správy a videl Hranatého, ako káže faktúry roztrhať - tak roztrhali. Ale už ich neťaplo do gebulí, že to mali zaplatiť za minulý rok. A tak energetici nedostali peniaze, elektrinu dodali - čo mali robiť? Odpojili.
A zmluvy medzi dodávateľom a odberateľom - tiež si tam nemôžu napísať čo chcú. Musia sa tiež držať platného zákona. Je chyba tých, ktorí naleteli populistovi, je chyba tých, že si zmluvy neprečítali, neznalosť zákona neospravedlňuje.
vicktor
01.03.17,09:21
gerlach, naco budem citat zmluvu a zakon?
Klucove je: energie potrebujem, dodavatel dodava, treba za to platit.

misoft, v spravach akysi dodavatel poprel, vraj este len rozosielaju upomienky/vyhrazky o odpojeni.
gerlach
01.03.17,11:17
Ano na to som myslel pri ročnom zúčtovani, ak sdlh nezaplatia tak vypínaju nie pri prvej nezaplatenej mne sa tiež stalo že sme koniec mesiaca prešvihli išiel som do elekt.a vybavene na dva razy som zaplatil ...on s toho zrobil komediu ....my napr mame plyn do 15 platit ....platim vždy na konci zo sipom .a nik ma neprišiel vypnuť ........