Iva 66
01.03.17,19:28
Dobrý deň, chcela by som sa opýtať (prípadne ak by bol niekto taký zlatý a bol by mi ochotný pomôcť) s účtovníctvom nášho občianskeho združenia. Sme malá nezisková organizácia, neplatca DPH a nemáme žiadnych zamestnancov. Ako mám postupovať? Čo všetko je k tomu potrebné? Potrebujeme aj všetky bločky za výdavky alebo stačia bankové výpisy? Čo ak sme nakupovali krmivá a pomôcky "bez dokladu" pretože sme tak získali lepšiu cenu - je to veľký problém?

Za pomoc vopred ďakujem.
Soňa K
02.03.17,10:13
Nemáš nejakú známu, príbuznú alebo niekoho, s kým by si sa mohla stretnúť a on by Ti pomohol s účtovníctvom ? Alebo nejaká mačkárka, lebo takto cez net z toho budeš mať guláš.
veronikasad
02.03.17,10:18
Napíš aspoň region, ak by sa našiel niekto ochotný ti pomôcť
Dav
02.03.17,10:55
1. Všetky bločky, všetky výpisy s banky
2. Bez dokladu - s tým sa nedá nič robiť, ani uznať ako náklad/výdavok
3. ak je celá činnosť len nezisková, príjem (do 200 tis.) tak Jednoduché účtovníctvo
4. Daňové priznanie sa nemusí podávať, ak spĺňa podmienku "Občianske združenia nemusia podať daňové priznanie, ak majú iba príjmy, ktoré nie sú predmetom dane"atď ... § 41 Zákona o dani z príjmov
5. Peňažný denník stačí v Exceli, alebo kúpiť v papiernictve a prispôsobiť - príjmy z nezdaňovanej/výdavky z nezdaňovanej činnosti.
6. Knihu pohľadávok a záväzkov v Exceli
7. Doklady pozakladať Rok/dátum, alebo Rok/pokladňa/banka
Iva 66
02.03.17,18:01
Ak by sme kupovali bez bločkov za lepšiu cenu, stačia v takom prípade výpisy z banky, z ktorých je jasné, že sa kupovalo v obchode, ktorý súvisí s našou činnosťou?
Iva 66
02.03.17,18:06
Už mám :)...skúsim sa ešte popýtať, zatiaľ o nikom neviem...
Iva 66
04.03.17,18:44
Považská Bystrica