Rozzonová
02.03.17,13:59
Chcela by som Vás poprosiť o pomoc. Zo stanov DPO SR mi nie je jednoznačné prijatie člena. Znenie je nasledovné:

Členstvo FO vzniká:
a) dňom schválenia písomnej vlastnoručne podpísanej prihlášky výborom DHZ. Po schválení prihlášky výborom DHZ, tento vykoná registráciu člena na príslušnom Územnom výbore DPO SR. Výbor nformuje o prijatí člena členskú schôdzu, alebo výročnú členskú schôdzu DHZ

Otázka: musí zasadnúť celý výbor? To znamená, že sa musia rozoslať písomné pozvánky členom výboru, spolu s potrebnými materiálmi na prerokúvanie danej témy, datumom kedy sa bude konať schôdza?! Z tohto zasadnutia treba vyhotoviť zápisnicu, ktorú potom treba poslať OV DPO SR?
Alebo stačí ak sa stretnú v supermarkete napr. 3 z 5. a dohodnú sa o prijatí nového člena,a zaregistrujú ho?

Za skorú odpoveď Vám vopred ďakujem.
Soňa K
02.03.17,20:16
V bode a píšeš ... schválenia výborom .... kto je výbor ? Všetci členovia . Máte niekde ustanovené, že može rozhodovat v zníženom počte prítomných členov ? Ak dodržia všetky náležitosti schvalovania, možu schvalovat aj v supermarkete, ale určite s nejakým zápisom, či ?
Rozzonová
02.03.17,21:30
To som potrebovala vedieť,či správne chápem to znenie. Stala sa práve tá situácia,že traja z vedenia bez vedomia 2 členov prijali 40 osôb v deň konania výročnej členskej schôdze za účelom aby sa voľby vedenia na ďalšie volebné obdobie dopadli podľa ich predstáv. "Starý" členovia s ich prijatím nesúhlasíme a chceme podať odvolanie,ale musíme byť istý,že spravili priestupok. Ďakujem pekne za pomoc. :)