eLLLLo
02.03.17,13:31
Dobry den. Pred 2,5 tyzdnom sme mali so synom autonehodu, kde nam oprotiiduce auto nedalo prednost a zrazke sa nedalo zabranit. Ja ako spolusediaca som sa zranila (prasknute rebro, prasknute v ruke, ... ) ruka je natom najhorsie. Mala som ju v sadre a po 10tich dnoch som bola na kontrolu ku lekarovi v nasom meste ktory mi to zrengenoval a na zaklade vysledku este viac zasadroval. Lenze asi po necelom tyzdni mi volal primar z urazovky ( cislo zhanal po kadekom zo vzdialenej rodiny ku komu sa dopatral, aj ked v sprave bolo uvedene cislo mojho syna ) ze mam za nim prist. Tak som tam isla hned na druhy den a on mi ruku znova zrengenoval a sadru nechal zlozenu, ze si to mam len macat v slanej vode. Tak som isla naspet k tomu lekarovi v mojom meste, ze co teda s tym mam a on povedal ze s takymto pristupom sa nestretol , ze s tym nechce mat nic spolocne, ze sa mu to nezda. Je mozne ze v tom ma prsty vinnicka nehody ?? Dakujem za odpoved.
misoft
02.03.17,12:38
Pravdepodobne, ale pokiaľ bola v sádre 10 dní a PN ešte trvá - prd jej to bude platné. Ešte stále vinníčka môže byť obvinená z prečinu ublíženia na zdraví.
eLLLLo
02.03.17,12:42
Ked budem mat PN nad 42 dni ( co v sprave z nemocnice aj predpokladali ), neviete ako sa bude dalej postupovat ?
misoft
02.03.17,12:43
Tak to už je trestný čin. Odporúčam predbežne podať na dotyčnú osobu žalobu z prečinu, toto môže prokurátor (ak sa zistí skutočná dĺžka PN) preklasifikovať aj na tr. čin. Okrem toho je tiež dobré pripomenúť, že existuje podozrenie, dotyčná osoba sa snaží ovplyvňovať svedkov - a spomenúť aj protichodné rozhodnutia ošetrujúceho lekára.
eLLLLo
02.03.17,12:47
moze sa to predbezne podat uz aj pocas PN, alebo musim cakat kym budem schopna prace ? Pretoze aj policia podala vyjadrenie ze postupovat budu az po ukonceni PN.
misoft
02.03.17,13:02
Lepšie je sa spojiť s právnikom v tomto obore. Okrem toho právnik môže v zmluve doplniť, aby výdavky platila protistrana (bude požadovať od obvinenej/obžalovanej).
Ale v každom prípade - hranica 7 dní už bola prekročená - takže aj ten prečin sa dá žalovať a na základe toho i vymáhanie bolestného, náhrady mzdy a iných výdavkov spojených s týmto prečinom. A právnik má viacej možností (vie v tom "chodiť") - takže by nebol problém potom (po 42 dňoch, príp. ukončení PN) to preklasifikovať.
eLLLLo
02.03.17,13:08
Ďakujem Vám za rady :) Pekny deň