Janko68
02.03.17,19:28
Chcel som z anglicka kúpiť traktory, našiel som cez inzerát dva za výhodnu cenu s tým, že komunikácia prebiehala najprv cez internet s majiteľkou(asi) a mal som tam vycestovať. Poslala mi presnu adresu aj foto a dohodli sme sa, že príde pre nás na letisko a odvezie nás pozrieť traktory. Ale ja som musel náhle do nemocnici tak potom sa ponukla, že ona zabezpečí prevoz na slovensko. Po poslaní polovice peňazí na učet v banke v anglicku (dohoda bola, že polovicu dopredu a druhu potom ked budu traktory na slovensku) sa mi ozval manažer prepravnej firmy, že traktory naložili a čakajú v Doveri na vyclenie a prechod do Francuzska. dnes mi písal ten manažer že ich colníci nechcu pustiť do francuzska kým nebude zaplatená celá suma. To už mi začalo byť podozrivé(čo majú colníci spoločné s tým či niekto zaplatil za tovar dopredu alebo až pri dodaní) tak som si znovu preklepol tú prepravnu službu a zistil som chybu v emailovej adrese ozajstnej firmy a tou ktoru mal ten manažer. A nejedná sa o malú sumu(cca 4000€) Na koho sa obrátiť? má niekto s tým skúsenosť? Tá firma v anglicku naozaj existuje, je to veľká prepravná spoločnosť.
ivka70
02.03.17,19:57
Mozes podat trestne oznamenie, ale s najvacsou pravdepodobnostou sa mozes akurat tak rozlucit s peniazmi, ktore viac neuvidis.
Ide o znamy vzorec podvodu, kde peniaze miznu do krajin, kde sa vypatrat nedaju.
Naletel si.
Soňa K
02.03.17,20:16
Traktory sa kupujú v čechách ... napr. osobnou návštevou
buchač
02.03.17,20:40
Hm...
Prečo si sa neporadil s niekym ešte pred kúpou ?
Prečo si si nepreklepol firmu pred tým "obchodom" ?
Prečo si vyplatil tú nie malú sumu vopred ?
Prečo nerozmýšľaš .......???

Lebo výhodná kúpa ?
Dáša_
03.03.17,05:50
kolega raz takto kupoval auto. Podobý scenár. V momente, ako uhradil zálohu, stránka sa stala neaktívna. jemu sa to podarilo stopnúť cez banku. Ale konal skôr v rozsahu hodín ako dní. Čiže veľmi rýchlo