Ivanusikk
02.03.17,20:13
Ahojte, chcem sa opytat ci ma mesto nejake lehoty na vybavovanie ziadosti a ak ano tak podla akeho zakona. Mne sa jedna o to, ze som podala ziadost o odkupenie pozemku od mesta 80m2 ku svojmu pozemku v nezastavanej oblasti mimo mesta, tento pozemok je vo vlastnictve mesta. Momentalne moju ziadost uz vybavuju pol roka a stale same vyhovorky, uz to bolo 2x na komisii mesta a momentalne, ze to bolo posunute na dalsiu komisiu. Mam dovodne podozrenie a indicie, ze ide o ucelove zdrziavanie vybavenia mojej ziadosti, lebo mam echo, ze odpredaj sa snazi blokovat byvaly poslanec mesta ktory ma v tejto oblasti pozemok taktiez, ale nie je susediaci s pozemkom ktory chcem odkupit. Potrebujem nejak pritlacit na mesto a preto sa pytam, ci su nejake lehoty, lebo mesto ma ani vobec neinformuje o priebehu konania, musim tam stale ja telefonovat a vypisovat. Dakujem.
misoft
02.03.17,19:32
Nuž asi takto - lehoty na vybavenie žiadosti je 30 dní. Lenže ty žiadaš mesto o odkúpenie mestského pozemku, teda majetku v správe mesta - a tam už nerozhoduje to, že si podala žiadosť xx.xx.xxxxx, ale to kedy sa to dostane na zasadanie zastupiteľstva a kedy bude tvoja žiadosť o odkúpenie a teda prevod obecného pozemku na súkromnú osobu schválený. Takže - pokiaľ zastupiteľstvo a poslanci povedia, že nesúhlasia, pozemok nebude. Ty totiž nemáš právny nárok na tento pozemok, je to pozemok mesta a teda všetkých obyvateľov mesta.
A mestské samosprávy o takýchto žiadostiach musia na webovej stránke mesta informovať - zo zákona.
Ivanusikk
02.03.17,19:37
ved to mi je jasne, co pises, ale ide o to, ze ci je nejaka lehota do kedy sa to ma dostat na prerokovanie do zastupitelstva. Ono to este ani na zastupitelstvo neislo, ale uz to 2x bolo v komisii + obhliadka miesta a teraz to pojde do tej istej komisii treti krat co mi je podozrive a cudne. Alebo to mam chapat, ze svojvolne si bude nejaky uradnik rozhodovat, ze moju ziadost bude riesit komisia 100 krat najblizsich 10 rokov?
misoft
03.03.17,08:06
Tak na toto lehota nie je.
A s tým úradníkom - čiastočne máš pravdu. Oni si totiž stále myslia, že občan je pre nich a nie naopak.