Milan emkos
03.03.17,05:57
Dobry den
Poprosil by som o radu resp. o male vysvetlenie
Zakaznik mi dlhuje peniaze - stale slubuje ze vyplati ale nevyplatil.
Potreboval vyrobit dalsie veci ale doniesol firebne auto ako zabezpeku - od auta som mal vsetky doklady
velky, maly technicky
poistenie
STK, Emisnu

v pripade ze mi auto takto nechal a napr. by na mna poslal policiu s tym ze povie ze mu auto ukradli a nasli by ho u mna ?
Ako by to dopadlo ked vlastnim vsetky doklady a ja by som oponoval ze mi auto dal ako zalohu za faktury..
problem je v tom ze sme nespisali ziadnu zmluvu.
Dakujem
Soňa K
03.03.17,05:09
Povie, že si ukradol auto, v ktorom mal všetky doklady. Nevieš, či sa s tým autom nespájajú nejaké udalosti. Rizikové !
misoft
03.03.17,08:24
Je to síce riziko, ale aj pre dlžníka. Ak nahlási krádež auta, policajti budú chcieť nejaký doklad od neho (väčšinou techničák) - a ako potom dokáže, že ho mal uzamknuté, zaistené proti krádeži? A ako zdôvodní, že tam mal malý i veľký techničák? Niektoré doklady od vozidla NESMÚ byť trvale vo vozidle.

A Milanko: chyba bola to zobrať. Pokiaľ máš nejak doklady o vykonanej práci, dodanom tovare, faktúry - napíše sa predžalobná výzva na zaplatenie dlžoby - potom súd a vydanie platobného príkazu - exekútor a to je už vyšší level (pre neho,. lebo zacáluje omnoho viacej, možno ani to auto tak hodnotu nebude mať).