vvaalliinnaa
03.03.17,07:51
Dostala som ako majiteľka lesa na podpis zmluvu na prenájom. Som ochotná lesy prenajať nájomcovi, ale v zmluve nie je určená výška nájomného. V zmluve je len napísané, ak bude výnos tak dostanem podiel z výnosu, ak vzniknú len náklady na ktorých by sa mal prenajímateľ finančne podieľať sa odpočítajú v roku, ktorý vykáže zisk. Ako mám postupovať, podľa mňa táto zmluva pre mňa nie je výhodná.
marleau
04.03.17,07:15
Jasné že nie je. Niekto špekuluje ako vás obrať o peniaze za les.
branislavp
04.03.17,08:30
Nepristúpiť na také podmienky nájomnej zmluvy. Nepodpisovať.
misoft
04.03.17,11:32
Takto napísaná nájomná zmluva je jednostranne nevýhodná pre majiteľa lesa.
Dôvod: nie je uvedená presná suma za prenájom. V prípade "vnosu" je len obecne uvedené "podiel" (aký, koľko %????) a následne k tomu v prípade strát sa "má podieľať" na vykrytí strát. Prečo? prenajímateľ? Veď on predsa dal do užívanie a vytvárania zisku svoj les inej osobe, takže ona si svoje hospodárenie má vykryť zo svojho. A za prenájom musí zaplatiť tak, či tak, pretože hospodári na CUDZOM pozemku/v lese.

Ako iní odporúčali - nepodpisovať, odmietnuť. Pokiaľ je už usadený v tom lese, písomne vyzvať o prinavrátenie lesa a zastavenie akejkoľvek činnosti v lese (pretože to by bolo neoprávnené užívanie cudzieho majetku a neoprávnený vstup na cudzí pozemok.)
branislavp
04.03.17,14:54
misoft, to je tá chytračina niekoho dobehnúť. Viacerí vlastníci tomu nerozumejú a dajú sa ľahko oklamať. Stačí podpis vlastníka.