seraffa
03.03.17,08:04
Chcela by som sa opýtať a dúfam, že niekto bude vedieť poradiť. Na SR už mám 4 roky internetový obchod, bohužiaľ to nevynáša ani zďaleka tak aby som sa vedela bez problémov uživiť takže odchádzam pracovať do zahraničia ale chcem si obchod nechať, predsa len som ho vybudovala z ničoho :) Niečo som sa dočítala na internete, že v prípade keď pracujem v zahraničí vzťahuje sa na to nejaká legislatíva kvôli ktorej sa to berie tak, že ako keby som mala živnosť tam kde som zamestnaná, čiže na SR mi odpadajú ZP aj SP. Ale zaujíma ma ako je to s daňovým. Kde ho podávam?? Silno dúfam, že niekto poradí. Vediem jednoduché účtovníctvo a som neplatca DPH.
Tweety
03.03.17,07:08
ivka70
03.03.17,07:19
podstatne bude pre teba urcit, kde budes platit zdravotne poistenie
seraffa
03.03.17,07:41
oook ďakujem za radu, ale ešte ma zaujíma v Nemecku podávam aj zo svojej živnosti či tam sa zdaní len TPP a na Slovensku si podám daňové aj s TPP aj s príjmom zo SZČO.
Tweety
03.03.17,07:42
nie, tam podávaš len z príjmov v DE. Tu podáš zo všetkých.
hanelie
04.03.17,11:26
na príjmy z DE sa použije metóda vyňatia príjmov ( čiže sa neplatí z tohto príjmu daň, keďže sa predpokladá, že daň je odvedená v DE
hanelie
05.03.17,16:51
v prvom rade je potrebné určiť legislatívu v ktorom štáte sa budú platiť odvody na sociálne zabezpečenie - legislatívu určuje štát v ktorom má občan trvalý pobyt( odvody sa platia v štáte kde je zamestnanecký pomer aj z príjmov z činnosti szčo na SK )
MartaSk
14.03.17,19:00
no to neriešim TPP na dobu určitú od 23.1-22.62017 v Nemecku má manžel zodvodnený, ale čo ak soc. poisť. rozhodne, že odvody zo slov. živnosti, ktorú má aktívnu , bude platiť v Nemecku? Aké sú tam odovody do ZP, soc... je treba sa nahlásiť tam na platenie?