martinapo77
13.07.06,07:50
stal sa mi pracovny úraz v pracovnej dobe na sportovom dni organizovanom zamestnavatelom
socialna poistovna vraj taketo aktivity neuznava ako pracovny uraz neviete mi poradit ako mam dalej postupovat.
doba marodky minimalne mesiac
dalsie liecenie asi 2 mesiace
dana9
13.07.06,06:06
stal sa mi pracovny úraz v pracovnej dobe na sportovom dni organizovanom zamestnavatelom
socialna poistovna vraj taketo aktivity neuznava ako pracovny uraz neviete mi poradit ako mam dalej postupovat.
doba marodky minimalne mesiac
dalsie liecenie asi 2 mesiace

Za pracovný úraz sa považuje poškodenie zdravia spôsobené, resp. utrpené pri plnení pracovných úloh alebo v priamej súvislosti s nimi. Plnením pracovných úloh sa rozumie aj iná činnosť vykonávaná na príkaz zamestnávateľa, ako aj pracovná cesta. Treba zvážiť, či bola účasť na športovom dni dobrovoľná, alebo či to bolo na príkaz zamestnávateľa. Dôležité je aj to , či si tam nevykonávala nejakú činnosť pre ZĽ, napr. organizátorka, zdravotné služba, starosstlivosť o občerstvenie.

Ak by sa aj nepodarilo preukázať, že ide o pracovný úraz, tak zamestnávateľ zodpovedá podľa ustanovení Občianskeho zákonníka, a nie podľa ZP, čo je pre zamestnanca trochu nevýhodnejšie.

dana :)