princess007
03.03.17,19:16
Dobry den,velmi pekne vas prosim o radu,som vlastnik domu ku ktoremu vedie pristupova cesta,ktorej som polovicny vlastnik.vlastnikom druhej polovice pristupovej cesty je clovek,ktory ma postaveny dom hned podo mnou.da sa povedat,ze si narokuje ako keby bola pristupova cesta sucastou jeho pozemku,nakolko svoj pozemok nema odhradeny a, uziva pristupovu cestu ako svoj dvor..pristupova cesta je normalne zakreslena aj v katastri.a stalo sa to,ze zacal robit prieky a zamezduje mi vstup do domu,nakolko zdialame jednu spolocnu branu a on na tu branu zacal davat retaze,ktore kudli,alebo rozne kovove tyce,ktore vzprieci,aby sa brana nedala otvorit.robi vsetko preto,aby celej rodine znemoznil dostat sa domov,aj ked je vsetko riadne vysporiadane.prosim poradte ako tuto situaciu vyriesit.mam predsa pravo uzivat pristup do domu bez toho,aby mi nejaka zla osoba nicila. zivot.uz to trva vyse roka.je mozne branu odstranit,aj ked je tam vyse 30 rokov? je povinny sa sused odhradit? A ako riesit tuto situaciu? dohoda nie e mozna,jedina moznost je sud.potrebujem vediet ako mam postupovat a ake mam prava.este podotykam,ze dom,kde byvam,boll postaveny prvy,cize pristupova cesta, bola len k nemu.neskor, sused dostal pozemok pod nami a dali mu polovicny podiel.nie je predsa normalne,ze idetw unaveny z prace a nedostanete sa domov,lebo nemozete otvorit branu do domu,ktory vam patri a patri vam aj podiel na pristupovej cestw... dakujem za odpovede.
Mária27
03.03.17,19:34
Treba podať návrh na nariadenie neodkladného opatrenia. Pozri priložený civilný sporový poriadok od § 324.
princess007
04.03.17,07:26
Dakujem pekne za odpoved.