bučo
13.07.06,09:18
Zamestnanec bol na pracovnej ceste vo Viedni od 19.05 do 1.20 hod. nasledujúceho dňa. Z tohto vyplýva že prvý deň má nárok na stravné v lehote do 6 hodín = 11,25. Ale nie som si istá či náhodou nemám tieto dva dni spočítať a tým mu vznikne nárok na stravné od 6-12 hod = 22,50 Eur.
Ako to bude správne.
Pri slovenskej prac. ceste - Zákon hovorí, že ak 1 prac. cesta trvá dva dni a každý deň kratšie ako 5 hod, má zamestnanec nárok na stravné za časové pásmo od 5 - 12hod. Takto by som postupovala aj v horeuvedenom prípade, keby sa jednalo o slovenskú prac. cestu.
Prosím o radu, súrne.
Dakujem
Chobot
13.07.06,08:05
Zamestnanec bol na pracovnej ceste vo Viedni od 19.05 do 1.20 hod. nasledujúceho dňa. Z tohto vyplýva že prvý deň má nárok na stravné v lehote do 6 hodín = 11,25. Ale nie som si istá či náhodou nemám tieto dva dni spočítať a tým mu vznikne nárok na stravné od 6-12 hod = 22,50 Eur.
Ako to bude správne.
Pri slovenskej prac. ceste - Zákon hovorí, že ak 1 prac. cesta trvá dva dni a každý deň kratšie ako 5 hod, má zamestnanec nárok na stravné za časové pásmo od 5 - 12hod. Takto by som postupovala aj v horeuvedenom prípade, keby sa jednalo o slovenskú prac. cestu.
Prosím o radu, súrne.
Dakujem

Náhrady sa počítajú podľa počtu hodín stráveného na SC v príslušnom dni. Teda za 19. 5. vypočítaš náhradu podľa toho, koľko hodín bol na SC, na druhý deň, ak bol hoci iba 1,5 hodiny, spadá do intervalu "SC do 6 hodín" a prináleží mu náhrada vo výške 25% denného základu plus vreckové.

Pri ZSC nespočítavaš kratšie časové úseky pri dovch po sebe idúcich dňoch. Je to preto, lebo pri TSC, ktorá trvá menej ako 5 hodín, nie je náhrada, kým pri ZSC je náhrada, aj keby trvala len 1 hodinu.