mišiacik7
06.03.17,17:02
Dobry večer , ako som už čitala mnohe prispevky sem , aj ja by som sa s ničim rada podelila už dlhši čas planujem rozbehnuť biznis ,ktory by bol prospešný tak pre ludi v širokom okoli ako aj z hladiska ziskov aj pre pre mňa a mojho buduceho spoluvlastnika,. Rada by som otvorila činsku reštauraciu , ktora sa ďaleko v okoli nenachdza z čoho vychadza aj moje mapovanie terenu . Z pieskumneho hladiska ručim za to že, by takato reštika mala vysoku odozvu, Problemom a však ostava jedna otázka kde zoženiem personal ???a to pesonal, ktory ovlada činsku kuchynu??? neviem kde by som mala rozhladnuť, neviem sa k tomu dopracovat , neviem kde mam rozhodiť siete, jednoducho ale viem že napad mam dobry :). Viete mi v tomto poradiť kde by som mohla začat , Dakujem Miky
Mila123
06.03.17,16:13
musíš osloviť vietnamcov, číňanov.......
jslancik
06.03.17,16:19
hm, dobrá otázka. neviem, aký máš prieskum trhu, ale predpokladám, že drvivú väčšinu čínskych reštaurácii vlastnia číňania, alebo sú tam šéfmi. Ty nepoznáš žiadneho, ktorého by si oslovila.
Jedna možnosť je dať si inzerát na profesiu na obsadenie požadovaného miesta. ale pochybujem, že schopní číňania chodia na profesiu...
Druhá možnosť - obísť čínske reštaurácie v bližšom či ďalšom okolí a osloviť čínskych prevádzkarov. Informovať sa, či nemajú kontakty na osobu/y, ktoré potrebuješ. Alebo či by oni nechceli priamo expandovať do iného mesta. Len potom je namieste otázka, čo im môžeš ty ponúknuť. keďže hľadáš aj investora. Zdá sa, že máš iba nápad.
Ak si myslíš, že čínska reštaurácia sa dá robiť aj bez šikmookých, tak o tom veľmi pochybujem. čo vraví tvoj prieskum trhu? našla si nejaké čínske reštaurácie bez číňanov?
mišiacik7
06.03.17,16:20
kde mam niekoho takeho osloviť ?
mišiacik7
06.03.17,16:27
dobre predpokladajme ze to ivenstovanie by sa dalo ešte nejako poriešit z mojej stany no praveže toto som si nevšimla že by niekto prevadzkoval zo slovakou činsku reštauraciu , no to nevadi všetko sa da naučiť kde je vola je aj cesta ako sa povie :) možem ponuknuť pracovne miesto , pre tych ktory ho nemaju , realizovanie sa , určite by boli aj dobre finančne ohodnoteni , dalej by som porozmyslala nad tym
profesional
19.03.17,17:02
Musíš urobiť niekoľko strategických rozhodnutí.

A. Ideš ponúkať skutočné čínske jedlo?

B. Ideš ponúkať ten pseudo-čínsky grc, ktorý ponúkajú bežné čínske reštaurácie v SR?

Od toho sa odvíja všetko ostatné.

Ak si si vybrala možnosť B, tak:
Skrachuješ, ak nebudeš mať prevádzku vo veľkom meste (krajské, hlavné..) s dostatkom zákazníkov z nižšej strednej triedy. Tí aj tak nerozpoznajù rozdiel medzi skutočným čínskym jedlom a grcom plným glutamanu. Stiahneš recepty z netu a najmeš čo najlacnejšiu pracovnú silu. Optimálne z úradu práce s dotáciou. A budeš ss orientovať na veľkỷ objem a minimálne marže.

Ak si si vybrala možnosť A tak:
Choď do Číny a aspoň pár mesiacov študuj na mieste ich koncept v reštikách čo sa týka interiéru, skladby jedla, jedálneho lístka, servírovacích tradícií a pod.
Zazmluvni si dodávateľov čínskych potravín a nápojov priamo v Číne. Vypíš v Číne ponuku na hlavného kuchára a zabezpeč pre necho naše víza a pracovné povolenie. Nech ti zostaví jedálny lístok v modernom koncepte a v tom vyškolí ďalších kuchárov a čašníkov.
Miesto tvojej prevádzky musí byť vo veľkom meste, alebo v jehi ľahkej dostupnosti diaľnicou.
Tvojími zákazníkmi bude vysoká príjmová trieda a vyššia stredná trieda. Budeš robiť s vysokýmk maržami.

Idea čínskej reštaurácie na dedine v oboch konceptoch biznisu je nezmysel.
BXLmiami
19.03.17,17:58
No,toto na životaschopné podnikanie nevyzerá.Treba robiť to,čo vieš,to je základ uspechu.